Skocz do zawartości
Forum

Koszmarne bóle kręgosłupa


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Opis MR kręgosłupa lędźwiowego

Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykręgowych. Drobne guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów kręgów. Przewężone przestrzenie międzykręgowe Th11-Th12, L1-L2, L1-S1, L4-S1. Na poziomie L1-L2, L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 szerokie wypuklenie krążka międzykregowego do 4 mm z cechami ucisku worka oponowego, przewężone zachyłki boczne, wymiar AP kanału kręgowego około 8 mm, konflikt wyrostków kolczystych L2-S1. Koszmarne objawy bólowe kręgosłupa na odcinku lędźwiowo krzyżowym, pieczenie i kłócie promieniujące, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie na codzień, zarówno w dzień jak i w nocy. lat 47

Bardzo proszę o pomoc i interpretację mojego MR kręgosłupa lędźwiowego. 

Odnośnik do komentarza

Specjalista musi zinterpretować, ale to niczego nie zmieni, nie zlikwiduje bólu. 

Można to traktować jak instrukcje dla fizjo jakie ćwiczenia wprowadzić. 

Czasem tak jest, że duże zmiany nie dają takiego bólu jak małe. 

U Ciebie ból powoduje pewnie dyskopatia, bo jednak powoduje ucisk. A, że jest tak silny, to masz stan zapalny, pewnie rwa kulszowa. 

Miałeś jakieś leczenie, zastrzyki? 

Odnośnik do komentarza

Do tej pory nie otrzymałem żadnej pomocy ani od ortopedy, ani od neurologa, bo podejrzewali że mam zwyrodnienie stawów biodrowych i kolanowych, ale jak zaczęły się kłucia jąder promieniujące do stóp, to wtedy zaczęli dopiero podejrzewać problemy z kręgosłupem i wysłali mnie na rezonans magnetyczny, ale do dzisiaj nie wiem, czy mam się udać do neurochirurga, czy się kwalifikuję na zabieg operacyjny, bo trzy razy wypadł mi dysk i regularnie dopada mnie rwa kulszowa. 

Odnośnik do komentarza

Miałam bardzo podobną dolegliwość więc rozumiem Twój ból. Ja chodzę do dr. Jarosława Adrychowskiego https://www.neurochirurg.warszawa.pl/o-nas. Uważam, że jest najlepszym specjalistą w Warszawie. W trakcie diagnostyki okazało się, że potrzebna jest mi operacja. Zabieg pod okiem Pana doktora spowodował, że czułam się spokojniejsza, a powrót do zdrowia był o wiele łatwiejszy! Bardzo polecam! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A może to dyskopatia? Przy bólach kręgosłupa lędźwiowego często takie schorzenie jest diagnozowane właśnie. Jeśli szukacie informacji jak ono się objawia, na czym polega i jak wygląda leczenie to na tej stronie znajdziecie takie informacje. To choroba zwyrodnieniowa, liczy się czas dlatego jeśli pojawią się objawy to trzeba jak najprędzej wybrać się do lekarza i podjąć odpowiednie leczenie. 

Odnośnik do komentarza

no oby nie nowotwór ... U mnie  najpierw zaczoł się ból w stawach, później doszło strzelanie, kilku roumatologów, wynik badań  roumatoidalny OK, Szybka akcja tabletki i zastrzyki przeciwzapalne, podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów wkroczył Metotab  Depomedrol i zastrzyki, coraz większe dawki leków reakcji zero!!!
Pomału  załamana  przerażona tymi silnymi lekami które podrażniały mój żoładek szukałam pomocy w medycynie naturalnej leki diety (od diety optymalnej która w sumie mi jeszcze bardziej zaszkodziła), to co mi pomogło (nie mówię że każdemu pomoże, jeżeli stawy są już zniszczone ze zmianami i zwyrodnieniami tego już nic nie cofnie wtedy trzeba wprowadzić rónież rehabilitację na stałe) ale chorobę można opanować, oczywiście a na każdego działa co innego) Ja  trafiłam na dobrego ortopedę z Poznania przyjmuje na ul.Grunwaldzkiej zalecił mi  między innymi stosowanie olejków konopnych CBD 10%  siarkę organiczną (MSM ) i maść konopna Themrolka extra kupiłam  w aptece konopnej Konopna Farmacja w Poznaniu ( którą z resztą lekarz mi rekomendował że najlepiej się tam udąć po olejki CBD )  możesz tam do nich zadzwonić i doradzą jaki olej CBD  bo jest ich na prawde dużo na rynku https://konopiafarmacja.pl/  ...dlatego nie piszę jaki stosowałam bo przy stosowaniu olejków CBD trzeba wybrać pod osobę  ja sosowałam na metodzia alkoholowej CBD inne na nie nie działa ... także na chwilę obecną ten zestaw spisuje się rewelacyjnie. wcześniej byłam tylko na tabletkach przeciwbólowych a teraz wystarczy mi tylko jedna dziennie    ... sprawdź to bo trucie się lekami na dłuższą metę Cię wykończy  

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...