Skocz do zawartości
Forum

Dziadek


Alusimawa

Rekomendowane odpowiedzi

Ej słuchajcie spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Mój dziadziuś z którym mam bardzo dobry kontaktu Gadałam z nim ostatnyo o 18 mojej przyjaciółki i No powiedział ze moja przyjaciółka ładna dziewczyna i zapytałam się go które najładniejsza nie patrząc nawet na zdiecie powiedział że No moja wsnuczka napewno po czym powiedział jak spojrzał na zdiecie ze By mnie nie poznał. Po czym powiedział ze nie chce tez mnie aż tak komplementowac bo są kobiety piękniejsze odemnie ale i brzydsze . Bardzo przykro mi się zrobiło bo zawsze liczysz ze ktos bliski powie ci ze jesteś dla niego najpiękniejsza 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Alusimawa napisał:

Bardzo przykro mi się zrobiło bo zawsze liczysz ze ktos bliski powie ci ze jesteś dla niego najpiękniejsza 

Nie. Dojrzała osoba nie oczekuje okłamywania i liczy na prawdę.... może ładnie "ubraną", ale prawdę ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Dziadek przeżył pewno niejedno. Jest mądrzejszy od nas niedojrzałych emocjonalnie o całe swoje życie. Może uznał w swej mądrości, że dobrze byłoby utemperować jakieś niezdrowe oczekiwania. Dziadek to dziadek. Kochaj go bo z jego krwi jesteś. Na pewno chciał dla ciebie dobrze. Ty też myśl o nim dobrze.

 

Jak byłem dzieckiem złapałem kiedyś szczura. Dziadek będący jeszcze całkiem młodym gościem zdrzemnął się nad gazetą w swoim starym fotelu. Ja mu tego szczura wpuściłem w spodnie. Dziadek zerwał się jakby nim strzelali w księżyc. 

Gonił mnie potem z laską w dłoni przez chyba pięć lat. 

A ten szczur został w domu dziadków na dobre kilka lat. Pochowaliśmy go z dziadkiem w ogrodzie jak normalnego członka rodziny. Ten szczur nazywał się Kacperek i był pupilkiem babci. To była taka przylep⅞a, że większej trudno sobie wyobrazić. Jeździł z nami nad morze, w Bieszczady, pływał kajakiem. 

A dziadek jeszcze przed swoją śmiercią wspominał, że zrobiłem mu żart na który nikt by się nie odważył. Dziadek był generałem i wiele lat pełnił służbę w wojskach pancernych na zachodzie Polski.

Umarł. Tęsknię za nim.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Gość X15 napisał:

Dziadek przeżył pewno niejedno. Jest mądrzejszy od nas niedojrzałych emocjonalnie o całe swoje życie. Może uznał w swej mądrości, że dobrze byłoby utemperować jakieś niezdrowe oczekiwania. Dziadek to dziadek. Kochaj go bo z jego krwi jesteś. Na pewno chciał dla ciebie dobrze. Ty też myśl o nim dobrze.

 

Jak byłem dzieckiem złapałem kiedyś szczura. Dziadek będący jeszcze całkiem młodym gościem zdrzemnął się nad gazetą w swoim starym fotelu. Ja mu tego szczura wpuściłem w spodnie. Dziadek zerwał się jakby nim strzelali w księżyc. 

Gonił mnie potem z laską w dłoni przez chyba pięć lat. 

A ten szczur został w domu dziadków na dobre kilka lat. Pochowaliśmy go z dziadkiem w ogrodzie jak normalnego członka rodziny. Ten szczur nazywał się Kacperek i był pupilkiem babci. To była taka przylep⅞a, że większej trudno sobie wyobrazić. Jeździł z nami nad morze, w Bieszczady, pływał kajakiem. 

A dziadek jeszcze przed swoją śmiercią wspominał, że zrobiłem mu żart na który nikt by się nie odważył. Dziadek był generałem i wiele lat pełnił służbę w wojskach pancernych na zachodzie Polski.

Umarł. Tęsknię za nim.

Dziękuje ci za radę czy mogę do ciebie napisać o jeszczs jedna sprawę?

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.10.2021 o 23:36, Alusimawa napisał:

Oczywiście ale dla niego zawsze byłam piękna i mówiąc to ze są piękniejsze i brzydsze ode mnie poczułam się naprawdę gorsza mimo ze nie mam żadnych kompleksów z powodu wyglądu 

Sadzę, że jednak masz jakieś ukryte kompleksy, bo inaczej byś tak nie zareagowała. Jednak mogą to być kompleksy nie na tle wyglądu ?  Może czujesz się czasem niezauważona, niedoceniona i szukasz jakichkolwiek potwierdzeń, że jednak jesteś wyjątkowa. Tymczasem (zakładając, że tak jest) to niskie poczucie wartości i niska samoocena daje nam takie odczucia, a nie wygląd sam w sobie. 

Zgadzam sie z tymi słowami: 

W dniu 17.10.2021 o 01:32, Gość X15 napisał:

Może uznał w swej mądrości, że dobrze byłoby utemperować jakieś niezdrowe oczekiwania.

Może dziadek doskonale wiedział jakiej oczekujesz odpowiedzi, ale chciał Ci dać do zrozumienia, że nie jest tak ważne co on Ci powie, tylko jak Ty sama się czujesz ze sobą. Może miało Cię to skłonić do refleksji typu: dlaczego tego od niego oczekujesz? Może tez być, ze zrozumiał swój błąd jakim było nazywanie Cię stale najpiękniejszą (co z psychologicznego punktu widzenia jest niewychowawcze) i teraz chce ten błąd naprawić? 

 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...