Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę mieć ADD/ADHD?


Gość Kotelek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Dziś mój tata mi powiedział, że mam problemy z koncentracją. No i chyba ma rację. Powiem wam moje zachowania. Jestem osobą niecierpliwą, która łatwo się denerwuje, jestem też bardzo leniwa. Wszystko odkładam na później - naukę i inne obowiązki. Często najpierw coś robię, a potem myślę. Często się nudzę i jestem ciągle senna. Do tego nie do końca lubię siedzieć i nic nie robić - muszę mieć coś w rękach i się tym bawić albo poprawiać włosy. Kiedy jestem w szkole, nie słucham się nauczyciela. Myślę ciągle o czymś innym, a gdy już się bedę go słuchać, to nie rozumiem co on właściwie mówi, tłumaczy. Przeszkadza mi hałas, jakieś niepotrzebne gadanie. Nienawidzę uczyć się czegoś na pamięć - zapominam słów, mylę ze sobą wyrazy, mam nieładną wtedy intonację. I trudno skupić mi się na czytaniu książki, oglądaniu filmu, robieniu zadań. Zwykle czekam, aż ktoś napisze to na tablicy i potem mogę se przepisać do zeszytu. Jak już wspominałam jestem osobą niecierpliwą. Kusi mnie, żeby komuś podpowiedzieć na pytanie, które znam odpowiedź i nie lubię czekać na swoją kolej.  Często nie rozumiem treści jakiegoś zadania i zamiast pisać pełnymi zdaniami, to piszę skrócone formy (np na angielskim). Co ciekawe moja mama miała kiedyś ADHD stwierdzone w moim wieku, ale wyszła z tego. Mam 14 lat i proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.10.2021 o 21:59, Gość Kotelek123 napisał:

Mam 14 lat i proszę o odpowiedzi.

Domyślam się, ze oczekujesz odpowiedzi czy jesteś ADHD, ale my tego nie stwierdzimy. To może zrobić tylko specjalista. Dlatego porozmawiaj o tym z rodzicami i poproś aby zapisali Cię do specjalisty celem przeprowadzenia testów. Jeśli mama była ADHD tzn, że znają temat i nie powinni tego zignorować, a wręcz pomóc. Nie wiem czy z ADHD się wychodzi, ale wiem, że z pomocą leków i terapii można nauczyć się z tym żyć. Sporo sławnych ludzi ma/miało ADHD np. Szymon Majewski, Krz. Skiba, Eistein (dodatkowo miał dysleksje), Justin Timberlake, J.Kennedy, Jin Carrey, Michael Jordan, Wolt Disney.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...