Skocz do zawartości
Forum

Psychoterapeuta czy psychiatra?


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem. Od ponad roku mój stan psychiczny jest w naprawdę opłakanym stanie i tak jak wcześniej nie chciałem słyszeć więcej o żadnych terapiach, tak teraz bardzo mocno się nad nią zastanawiam. Problem w tym, że nie wiem który z tych specjalistów będzie dla mnie odpowiedni (tak jak w tytule). Myśli samobójcze dokuczają mi ostatnimi czasy bardzo mocno, obawiam się, że mogę mieć tendencję do ich realizacji. Iść do psychoterapeuty, który ewentualnie mnie odeśle do psychiatry, czy może od razu pójść do psychiatry? Nikogo zgody nie potrzebuję, dopiero co skończyłem 18 lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli widzicie, że dzieje się coś złego w Waszej głowie, to jak najszybciej wybierzcie się po pomoc. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że warto wybrać się do takich miejsc jak sprawdzona klinika PsychoMedic. W  https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ macie do nich kontakt, więc śmiało powinniście zajrzeć tam już teraz. Chodzi w końcu o Wasze samopoczucie, więc to ważna rzecz.

Odnośnik do komentarza

Psychiatra może przepisać leki ale jeśli chodzi o terapię i pracę nad sobą bez leków to tylko psychoterapeuta. Naprawdę takie spotkania bardzo dużo dają, zobacz na stronie w jakich sytuacjach warto z takiej pomocy skorzystać i gdzie na Śląsku się zgłosić https://www.neuro-care.pl/poradnie-i-centra/poradnia-psychoterapeutyczna . Mnie psychoterapia pomogła uporać się z zaburzeniami lękowymi. 

Odnośnik do komentarza

Trudno jest napisać co ile powinny być wizyty bo tak naprawdę wszystko tutaj zalezy od rodzaju terapii, od schorzenia. Od tego jak działają na nas leki. Czasami pierwsze dobrane leki nie przynoszą rezultatu, trzeba wtedy wypróbowac inne środki. W niektórych przypadkach dopiero któryś z rzędu środek pomaga.

Jeśli zależy Ci na wizycie online to jest taka możliwość:

https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychiatra-online/

Na przykład w tej przychodni w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2021 o 23:49, Gość Szymon napisał:

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem. Od ponad roku mój stan psychiczny jest w naprawdę opłakanym stanie i tak jak wcześniej nie chciałem słyszeć więcej o żadnych terapiach, tak teraz bardzo mocno się nad nią zastanawiam. Problem w tym, że nie wiem który z tych specjalistów będzie dla mnie odpowiedni (tak jak w tytule). Myśli samobójcze dokuczają mi ostatnimi czasy bardzo mocno, obawiam się, że mogę mieć tendencję do ich realizacji. Iść do psychoterapeuty, który ewentualnie mnie odeśle do psychiatry, czy może od razu pójść do psychiatry? Nikogo zgody nie potrzebuję, dopiero co skończyłem 18 lat.

Ja i tak zacząłbym od terapeuty. Tj. zacząłem w sumie. xD Chodzę od pół roku do Psychologgii i tam mam swojego terapeutę, a jednocześnie byłem też na konsultacji z psychiatrą w tej samej poradni, kiedy mój terapeuta po prostu mi to zalecił. Myślę, że nie ma żadnego powodu, żeby nie umówić się najpierw do terapeuty i zobaczyć, jak potoczy się Wasze spotkanie. Ja osobiście poczułem się niesamowicie lekko na duchu już po pierwszej wizycie i teraz jestem znacznie bardziej ogarnięty, no a jak wspomniałem - z psychiatrą widziałem się tylko raz i to była raczej kwestia upewnienia się, że jej pomoc nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Gość _z_doskoku
W dniu 24.08.2021 o 23:49, Gość Szymon napisał:

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem. Od ponad roku mój stan psychiczny jest w naprawdę opłakanym stanie i tak jak wcześniej nie chciałem słyszeć więcej o żadnych terapiach, tak teraz bardzo mocno się nad nią zastanawiam. Problem w tym, że nie wiem który z tych specjalistów będzie dla mnie odpowiedni (tak jak w tytule). Myśli samobójcze dokuczają mi ostatnimi czasy bardzo mocno, obawiam się, że mogę mieć tendencję do ich realizacji. Iść do psychoterapeuty, który ewentualnie mnie odeśle do psychiatry, czy może od razu pójść do psychiatry? Nikogo zgody nie potrzebuję, dopiero co skończyłem 18 lat.

Psychiatra.W takim stanie muszą być jakieś leki. 

Odnośnik do komentarza

To zależy, jaki to problem. Niektórzy psycholodzy na przykład polecają wizytę u lekarza psychiatry, kiedy jednak potrzebne są leki. A on wtedy zapisze, co trzeba, a dodatkowo na przykład wypisze L-4. Takim lekarzem jest na pewno Mariusz Kozak, z przychodni https://www.pomost-osrodek.pl/psychiatra-lek-mariusz-kozak/#e-rejestracja . Tutaj macie dodatkowo numer, jeśli wolicie tak się skonsultować - Ośrodek Pomost 52 324 77 24 . 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...