Skocz do zawartości
Forum

Moj pies wazy ponad sto kilo . Jak mu pomóc?


Gość Cyrkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyrkowiec

Mam psa rasy amstaff i dzieje się z nim coś dziwnego . Mimo diety psiak okropnie tyje . Wazy 101 kg a ma dopiero rok . Chyba ze hodowca mnie oszukał i to całkiem inna rasa psa .. Bardzo urósł i jest agresywny . Ugryzł mnie już kilkanaście razy . Mam pełno blizn po ugryzieniach przez tego psa . W dodatku strasznie mu śmierdzi z pyska i nie można go nawet pogłaskać . Zeby ma żółte z przebarwieniami a uszy klapnięte jak jamnik . Próbowałem go oswoić , ale nie da się nic zrobić . Warczy na mnie i mocno gryzie . Na spacerach ludzie uciekają od niego , tym bardziej ze ma pchły . Rzuca się na inne psy i szczególnie na mnie . Konkretnie wazy on 101,6 kg a w kłębie ma 62 cm 

Odnośnik do komentarza
Gość Cyrkowiec
15 godzin temu, Gość adriana napisał:

porada u psiego dietetyka, odpowiednia ilosc spacerów, aktywnosc fizyczna i karma dedykowana. My podajemy maxi natural z biedronki i jest wszystko super. pies ma sile na zabawe, jest radosny

To do jakiej wagi on wtedy zejdzie ?

Odnośnik do komentarza

No niestety nie brzmi to za dobrze ? Zaczęłabym od zmiany karmy (tak, jak wspomniała karola33) oraz od badań - weterynarz, okulista dla psa (tak, jest coś takiego ? np. tutaj: https://for-animals.pl/okulista-dla-psa/ i warto korzystać z pomocy specjalistów) , ewentualnie jakieś laboratorium, w którym zbadają próbki kału i krwi. Mam nadzieję, że to tylko przejściowe problemy spowodowane za dużą ilością kalorii i za małą ilością ruchu. Daj znać, jak już zrobisz badania, co tam w nich powychodziło ❤️ 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o agresję to polecam skontaktować się w tej sprawie z behawiorystą. Z kolei nadwagę możesz zlikwidować dzięki odpowiedniej diecie, którą powinien dobrać weterynarz. Staraj się wychodzić z pupilem jak najczęściej na długie spacery, aby szybciej zrzucił zbędne kilogramy. W tym celu zadbać o odpowiednią smycz dla psa np. z tej strony: https://hubun.pl/36-smycz-dla-psa

Odnośnik do komentarza

Najlepiej wybrać się o porada do psiego dietetyka, odpowiednia ilość spacerów, aktywność fizyczna i karma dedykowana. My podajemy karmę suszoną z Doliny Noteci i jest wszystko super. pies ma sile na zabawę, jest radosny i pełen energii.

Odnośnik do komentarza

U nas sprawdziła się pomoc psiego dietetyka, odpowiednia ilość spacerów dla naszego psiaka plus aktywność fizyczna no i oczywiście odpowiednia ilość karmy staramy się nie przekraczać zalecanych dawek karmy, do dziennego zapotrzebowania dodajemy również wszelkiego rodzaju smaczki które psiak dostaje podczas spacerów czy treningów. W naszym przypadku sprawdza się karma suszona z Doliny Noteci zarówno jako karma jak i smaczki podczas spacerów dzięki temu łatwiej nam pilnować wagi naszego psiaka.

 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim porada u psiego dietetyka, odpowiednia ilość aktywności na co dzień i karma dedykowana z dobrym składem i duża zawartością mięsa oczywiście każda przekąskę czy przysmak należy wliczać w dziennie zapotrzebowanie psiaka. My podajemy karmę suszoną z Doliny Noteci i jest wszystko super. pies ma sile na zabawę, jest radosny. Dzięki takiemu trybowi utrzymuje wagę na odpowiednim dla niego poziomie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...