Skocz do zawartości
Forum

Szukam inspiracji, pomysłu :-)


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ?

jestem absolwentką psychologii i chciałabym stworzyć miejsce w Internecie (stronę/bloga/kanał na youtube) związany z tematami natury psychologicznej. Nie mam ukierunkowania na konkretne zagadnienia. Moim zamierzeniem byłoby pomaganie ludziom poprzez Internet, aby mógł skorzystać ktoś z dowolnego miejsca zamieszkania. Przeglądam fora internetowe, rozmawiam ze znajomymi i notuję tematy, które się pojawiają. Przykładowe:

- prokrastynacja (problem "odkładania" spraw na później)

- tworzenie skutecznych nawyków

- poprawa koncentracji uwagi

- radzenie sobie ze stresem/złością/zazdrością

Czy jest coś Was by interesowało, temat który Was nurtuje? Chciałabym nie tworzyć postów i temtatów "od czapy", tylko takie które faktycznie kogoś by interesowały. Będę wdzięczna za Wasze sugestie ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dobrze wybrałaś tematy, zacznij od nich, na początek wystarczy. 

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

radzenie sobie ze stresem/złością/zazdrością

Te można połączyć z radzeniem sobie z partnerem który ma problem z emocjami i zazdrością, bo większość osób nawet tu piszących oczekuje porady nie jak radzić sobie ze swoimi słabościami, a partnera. 

Dlatego też dobrze jakbyś zaglądała na to forum, żeby poznać problemy osób, ale mogłabyś też spojrzeć okiem psychologa i coś doradzić, bo my tu, sami laicy?

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Dlatego też dobrze jakbyś zaglądała na to forum, żeby poznać problemy osób, ale mogłabyś też spojrzeć okiem psychologa i coś doradzić, bo my tu, sami laicy?

To samo miałam napisać. Jest tu wiele tematów podobnych i powtarzających się. 

Od siebie dodam, że może temat malkontentów i ludzi toksycznych. Wszędzie są rady typu:  od toksycznej osoby trzeba się odizolować, malkontentów olewać, zostawiać. Ale są sytuacje, że się nie da, bo taka osoba jest członkiem rodziny. A z poczucia obowiązku nie chcemy jej całkowicie zostawić. W sieci nie znalazłam miejsca gdzie byłoby wsparcie dla osoby mającej do czynienia z toksykiem i malkontentem. 

Chętnie poznam to miejsce w sieci gdy je  juz stworzysz :) 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Gość

Witajcie ?

Jestem Wam wdzięczna za Wasze odpowiedzi. Od kilku dni zaczęłam przeglądać forum, faktycznie jest sporo wątków które się powtarzają, wydaje mi się że niektóre związane też z poczuciem wartości/odwagą w podejmowaniu swoich decyzji, byciem sobą itd. 

Gość Ka-wa i Edek - temat jak poradzić sobie ze złością i zazdrością partnera/partnerki jest bardzo ważny. Dziękuję, że o nim napisaliście. Będę chciała go na pewno poruszyć.

Javiolla - zainspirowałaś mnie tematem osób toksycznych i malkontentów, chętnie podejmę się tego tematu.

Myślę, że zależałoby mi na tym, żeby być konkretną w swoim przekazie. Wydaje mi się, że słuchacze/widzowie konkretów szukają i konkrety lubią.  Takie mam wrażenie oglądając filmy innych yotuberów.

Kiedy stworzę owe miejsce w sieci wkleję link do tutaj do wątku na forum. Będę ciekawa Waszych wrażeń 

Pozdrawiam Was ?

Odnośnik do komentarza

To co wymieniłaś to łatwe tematy, na które wypowiedziało się wielu youtuberów i blogerów. Co wiesz o nałogach popędowych, których ludzie nie mogą się pozbyć mimo woli? To już trudniejsze sfery np uzależnienie od używek i pragnienia seksualne, które uniemożliwiają związek miłosny. Kolejna kwestia często, ale nie zawsze związana z tym to brak własnych marzeń i długofalowych pragnień. Wewnętrzne sprzeczności np uświadomiony konflikt między chcę a muszę. Jak poszerzyć zainteresowania żeby nie robić tego samego w kółko. Jak pogodzić oczekiwania bliskich z własnymi żeby ich nie dobijać i nie mieć poczucia przymusu. Jak opanować niechciane odruchy, poprawić pamięć i nie myśleć o swoich problemach w trakcie wykonywania ważnych zadań. Jak pogodzić bycie sobą z odpowiednim podejściem do ludzi.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gość Dariusz napisał:

To co wymieniłaś to łatwe tematy, na które wypowiedziało się wielu youtuberów i blogerów. Co wiesz o nałogach popędowych, których ludzie nie mogą się pozbyć mimo woli? To już trudniejsze sfery np uzależnienie od używek i pragnienia seksualne, które uniemożliwiają związek miłosny. Kolejna kwestia często, ale nie zawsze związana z tym to brak własnych marzeń i długofalowych pragnień. Wewnętrzne sprzeczności np uświadomiony konflikt między chcę a muszę. Jak poszerzyć zainteresowania żeby nie robić tego samego w kółko. Jak pogodzić oczekiwania bliskich z własnymi żeby ich nie dobijać i nie mieć poczucia przymusu. Jak opanować niechciane odruchy, poprawić pamięć i nie myśleć o swoich problemach w trakcie wykonywania ważnych zadań. Jak pogodzić bycie sobą z odpowiednim podejściem do ludzi.

Niestety natury ludzkiej nie zmieni żaden psycholog. Może jedynie pomóc w zaburzeniach i to nie wszystkim. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Gość

Cześć :-) 

dziękuję Dariusz podpowiedzi odnośnie tematów. Jeśli chodzi o uzależnienia od używek to nie wiem czy można komuś skutecznie pomóc w tym zakresie przez internet. Brałam udział w wolontariacie w ośrodku terapii uzależnienia od alkoholu, były to zajęcia w grupach na oddziale całodobowym. Tam psychologowie ściśle współpracowali z lekarzami, psychiatrami itd. 

Jeśli chodzi o pragnienia seksualne to sądzę, że jest to również temat bardziej na psychoterapię (choć mogę się mylić). Ważna byłaby indywidualna historia, ustalenie co takie zachowania wywołuje. Czy np. po kłótni w aktualnym związku szukamy potwierdzenia swojej wartości u kogoś innego). Czy mamy taki styl budowania relacji z ludźmi, który wyklucza zaangażowanie emocjonalne z powodu np. przeszłych doświadczeń, zranień i zbudowanych na tej podstawie przekonań.

Pozostałe tematy, które podałeś wydają mi się ciekawe. Czy w wolnej chwili mógłbyś je nieco rozwinąć?

„brak własnych marzeń i długofalowych pragnień”

 „jak poszerzyć zainteresowania żeby nie robić tego samego w kółko”

„Jak pogodzić oczekiwania bliskich z własnymi żeby ich nie dobijać i nie mieć poczucia przymusu” -  czy chodzi np. o sytuację kiedy np. rodzice chcą, żeby ich dziecko poszło na studia prawnicze a ono woli artystyczne? Czy może  o coś innego?

„opanować niechciane odruchy” – napisz proszę, o jakich odruchach mowa? Mogłabym się wtedy może jakoś odnieść do tego.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...