Skocz do zawartości
Forum

Problemy gastryczne


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Dzień dobry. Jestem siedemnastoletnią dziewczyną i od ponad tygodnia zmagam się z problemami gastrycznymi. Codziennie rano oddaje dość dużą ilość stolca, wprawdzie o prawidłowym kolorze, jednak nigdy tego nie było. Występują wzdęcia, gazy oraz tydzień temu dość ostra biegunka z rozowdnionym kałem. Nie mam dużego apetytu i nie odczuwam zbyt potrzeby jedzenia czegokolwiek. Podleczam się węglem aktywowanym i Espumisanem. Dodam tylko, że te dolegliwości zaczęły się gdy dostałam okres po 2 miesiącach spóźniania się. Naprawdę, proszę o pomoc bo bardzo utrudnia mi to życie. 

Odnośnik do komentarza

Coś tam się zadziało. Stosuj smektę i dietę lekkostrwną. Kup też sobie probiotyk Sanprobi ibs, stosuj jakiś czas. 

Na dłuższą metę na prawidłową florę bakteryjną wpłynie dobrze regularne picie zsiadłe go mleka/kefiru, zapomnisz o wzdęciach, oczywiście jeśli to nie będzie ze zwykłą niestrawnością. 

Godzinę temu, Gość Katarzyna napisał:

Nie mam dużego apetytu i nie odczuwam zbyt potrzeby jedzenia czegokolwiek

Tak masz też od tygodnia, czy wcześniej? 

Odnośnik do komentarza
Gość Helga doradza

Poranne wypróżnianie jest naturalnym procesem. Samo leczenie różnymi specyfikami nie wystarczy. Powinnaś zwracać uwagę na to co jesz i pijesz. Dieta w tym przypadku ma istotne znaczenie. W razie czego udaj się do lekarza, żeby sprawdził Twój układ pokarmowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...