Skocz do zawartości
Forum

Wahania nastroju (15 lat)


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie przechodzę okres dojrzewania. Jednym z tego objawów są wahania nastroju. W jednym okresie (najczęściej nastrój ogólny zmienia się co ok. 2 miesiące) mogę się naprawdę dobrze czuć, zaś podczas następnych dwóch miesięcy mogę czuć się okropnie w swoim ciele. Zarzucam sobie, że jestem bezwartościowy, nie mam zainteresowań (mimo iż nie jest to nie prawda), jestem zacofany oraz nie mam przyjaciół (to też jest nie prawdą). Nie mam objawów typowo depresyjnych, potrafię funkcjonować i myślę optymistycznie. 

Moim pytaniem jest, czy da się w jakiś sposób złagodzić przebieg tego gorszego nastroju? 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
W dniu 15.05.2021 o 21:50, Gość Kuba napisał:

Moim pytaniem jest, czy da się w jakiś sposób złagodzić przebieg tego gorszego nastroju? 

Staraj się nie ulegać tym stanom. Doświadczasz bycia beznadziejnym albo fajnym, ale to tylko przejściowe subiektywne oceny. Przypomnij sobie sytuację, w której bardzo się z czegoś cieszyłeś albo czymś się przejąłeś. Czas wyrównuje większość tych emocji i parzysz na nie z dystansem. Próbuj nabierać tego dystansu również kiedy emocje przejmują kontrolę. Nie myśl, że jest super, tylko że czujesz się świetnie. Nie jesteś beznadziejny tylko czujesz się beznadziejnym. Buduj zdania, które są jednocześnie subiektywne i obiektywne. Zastanów się co jest dla Ciebie ważne i niech to będzie Twoim dążeniem, które chcesz zrealizować. W Twoim wieku wahania nastroju są normalne i tak to traktuj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...