Skocz do zawartości
Forum

Złamany nos - błąd na kontroli.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Dobry miesiąc temu miałem złamany nos z przemieszczeniem (wieloodłamowe), poddany repozycji. Po miesiącu zgłosiłem się na kontrolę do lekarza, ponieważ przy wydmuchiwaniu poleciało mi troche krwi i czułem delikatny dyskomfort. Lekarz chwycił mnie za kość nosa dwoma palcami z dość dużym naciskiem, poczułem jakby delikatny zgrzyt i w tym szoku, pomyślałem "jestem u profesjonalisty, wiec co robi, pewnie tak musi być".

Następnie nos mi spuchł, pojawił się ból, więc udałem się na SOR, gdzie ten sam lekarz sprawdził mi nos ponownie, lecz już z mniejszą siłą i za moją namową wysłał mnie na rtg (takie jakie się robi przy zatokach, widok szczęki od dołu), no i ono żadnego złamania nie wykazało.

Więc postanowiłem zgłosić się na wizytę prywatną do innego lekarza - otrzymałem skierowanie na rtg AP + boczne nosa.

Pytanie: czy po dobrych czterech tygodniach od pierwotnego złamania, byłby widoczny już zrost? Dodam, że przed laty nos był już kilkukrotnie złamany.

Dołączam zdjęcia wykonane po niecałych 5 tygodniach od pierwotnego złamania (rtg zatok w szpitalu - bez rzekomego złamania),  ( prywatne 2 x AP + boczne , z opisem "wieloodłamkowe złamanie nosa, szczeliny od 1,5 do 2,0 mm, w celu weryfikacji innych złamań czaski, należy wykonać TK głowy").

Pozdrawiam Serdecznie. 

rtg 2.jpg

rtg.jpg

rtg3.jpg

Edytowane przez avila941
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...