Skocz do zawartości
Forum

mówienie do siebie- co o tym myśleć ?


Gość Mieszkanka konina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mieszkanka konina

W zasadzie nie wiem jak zacząć i czy to co tu napiszę jest w odpowiedniej grupie.Chyba miałam jakieś 10 lat kiedy zaczęłam sobie wymyśać różne warianty zdarzeń danego wydarzenia.Z wiekiem zaczęłam do siebie mówić na głos,ale tylko wtedy gdy byłam na osobności.Na dzień dzisiejszy mówię do siebie codziennie(wciąż jest to tylko wtedy gdy jestem sama).To co mówię jest jakby przerobieniem wydarzeń,tego co mnie trapi,zwracam się do osób które mnie zraniły,na które się zdenerwowałam.Choć nie zawsze się tak dzieje bo czasami wymyślam sobie sytuacje,które nigdy nie miały i raczej nie będą miały miejsca.I jest to wymyślanie zarówno pozytywne i negatywne choć częściej stawiam siebie w pozycji osoby której się coś udaje niż takiej która sobie z czymś nie radzi.
Kiedyś widziałam na ulicy taką osobę mówiącą do siebie no i nie wyglądało to dobrze.Nie chciałabym,aby tak się ze mną stało.Czy to,co opisuję jest jakimś zaburzeniem psychicznym.Dodam tylko,ze to gadanie nie przeszkadza mi w jako takim funkcjonowaniu.No i mam problem z niskim poczuciem wartości.Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Golabek

awans zawodowy mojej koleżanki za pod.pierdalanie. z parteru na górę. Nawet się nie pochwaliła. I co tam kochana słychać haha. Wplyw na konto kilku tysięcy więcej których nie musiala zwracać. Głupie teksty. Zobaczy m2 jak świnia niebo. Ponoc  bardzo źle dobieram  znajomych. Już wiem co to znaczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Uważam że nie jest to nic co powinno cię niepokoić. Ludzie ze sobą rozmawiają. mówi się że czasami trzeba pogadać z kimś inteligentnym ? Ludzie którzy np. mają stresowe sytuacje albo dużo się w ich życiu dzieje robią w ten sposób. Czasami mówienie do siebie o czymś jest dla takich osób  lepszy sposobem z radzeniem sobie z czymś np. z pracą i tym co mają zrobić. Czesto robią tak osoby przepracowane których dotyka silny stres. Wiec mówienie do siebie to sposób radzenia sobie. I nie jest to nic poważnego. Po prostu w ten sposób układasz sobie pewne rzeczy, starasz się sobie poradzić ze stresem. Możesz spróbować terapii. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Kiedyś czytałam wypowiedź psychologa, że dyktowanie sobie na głos, a mówienie do siebie to dwie różne sprawy. Udowodnione jest naukowo, że dyktują sobie na głos głównie kobiety. To wynika z budowy ich mózgu. Ja np. będąc sama w biurze w pracy często mówię na głos. To pomaga mi w skupieniu się, koncentracji. Czasem mówię do siebie cos w stylu "dobra, dość głupot zabierz się do roboty" albo "fajnie, jeszcze 15 minut i fajrant" ? Nawet będąc sama w domu i mając kupę roboty sama sobie dyktuję na głos np. "dobra, teraz zrobię to... potem tamto... a na końcu  zajmę się tym" albo "kurcze pośpiesz się, obiad czas robić" ? Podobnie sprawa ma się z nauką. Uczenie się na głos pomaga w zrozumieniu tekstu, czytanie na głos w zapamiętaniu. Normalne jest też trenowanie rozmowy np. przed jakimś ważnym wystąpieniem, egzaminem, spotkaniem. To dodaje nam pewności siebie. 

A co robisz aby podwyższyć poczucie własnej wartości? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...