Skocz do zawartości
Forum

Silna potrzeba okaleczenia się


Gość Paula

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo nie układa mi się w życiu prywatnym. Mam poważne problemy z pracą, pojawiły się problemy z pamięcią i koncentracją, które zaczęły mi przeszkadzać w poprawnym funkcjonowaniu. W dodatku mój chłopak prawdopodobnie chce mnie zostawić co okazało się być ta kropla, która przelała wszystkie moje emocje. Do tej pory pomagało wypłakanie się, ale teraz poczułam silna potrzebę wydrapania lub pocięcia sobie ud. Zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest normalne, ale nigdy wcześniej tak nie miałam, chocoaz już kiedyś brałam antydepresanty i byłam pewna, że już mam ten epizod za sobą. Chyba potrzebuje pomocy, ale nie wiem gdzie jej szukać. Teraz przy pandemii jest o te pomoc trudno ? Ktoś miał podobnie? 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Paula napisał:

chocoaz już kiedyś brałam antydepresanty i byłam pewna, że już mam ten epizod za sobą.

A oprócz tego chodziłaś na terapie? Same leki tylko uśmierzają ból, a należy dotrzeć do źródła problemu, aby go rozwiązać.

6 godzin temu, Gość Paula napisał:

Chyba potrzebuje pomocy, ale nie wiem gdzie jej szukać.

Myślę, że u psychiatry i terapeuty. W pandemii tez działają, moze w innej formie, ale działają.  Zwłaszcza, że wprowadzono przepis, że pacjent sam określa czy chce teleporade czy wizytę osobistą. Lekarz nie ma prawa odmówić, kto to zrobi należy zgłosić w NFZ.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Javiolla napisał:

Myślę, że u psychiatry i terapeuty. W pandemii tez działają, moze w innej formie, ale działają.  Zwłaszcza, że wprowadzono przepis, że pacjent sam określa czy chce teleporade czy wizytę osobistą. Lekarz nie ma prawa odmówić, kto to zrobi należy zgłosić w NFZ.

Psychoterapia funkcjonuje obecnie zarówno online jak i  stacjonarnie. Zależy od oczekiwań pacjenta.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Javiolla napisał:

A oprócz tego chodziłaś na terapie? Same leki tylko uśmierzają ból, a należy dotrzeć do źródła problemu, aby go rozwiązać.

Myślę, że u psychiatry i terapeuty. W pandemii tez działają, moze w innej formie, ale działają.  Zwłaszcza, że wprowadzono przepis, że pacjent sam określa czy chce teleporade czy wizytę osobistą. Lekarz nie ma prawa odmówić, kto to zrobi należy zgłosić w NFZ.

Dziękuję za informację. Byłam pewna, że tylko teleporada. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...