Skocz do zawartości
Forum

Pomocy !


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam, mam problem który bardzo mnie przygnębia i czuję, że już mam depresję. Czuję się już „dojrzały psychicznie” mimo tego, że mam dopiero 14 lat. Potrafię naprawdę wszystko załatwić samemu, bez pomocy dorosłego, mam już wykształtowane swoje poglądy polityczne, staram się być zawsze miły, kulturalny i staram się zawsze mówić sensownie przy czym moi rówieśnicy śmieją się z papieża, disa i innych takich postaci, zresztą nie tylko z postaci bo z „haha seks” też się śmieją. No i właśnie dlatego nie mogę znaleźć przyjaciół, jestem samotny i jedyne osoby z którymi rozmawiam to są osoby z rodziny co bardzo mnie dołuje. Dodatkowo, podobają mi się kobiety gdzieś w wieku 18-25 lat (gdybym miał być w związku z moją rówieśniczką to czułbym się jak pedofil). Przez to, to już w ogóle mam myśli samobójcze. Teraz ktoś może powiedzieć : „przecież możesz se znaleźć starszego przyjaciela”. No niekoniecznie, bo pomyślcie, jaka osoba powyżej 18 lat będzie chciała przyjaźnić się z 14 latkiem. Fatalnie czuje się w swoim ciele, jestem po prostu „uwięziony” w ciele 14 latka. Uczę się aktualnie materiału z 1/2 technikum/liceum (dla własnej przyjemności) bo rzeczy z podstawówki są dla mnie za łatwe. Z jednej strony fajnie, super że jestem mądry, a z drugiej to fatalnie, bo nie mogę znaleźć przez to przyjaciół i jak już wcześniej wspomniałem - czuję się uwięziony w ciele 14 latka. Depresja z dnia na dzień „zjada” mnie coraz bardziej. Mało tego, jeszcze niedawno zakochałem się w kobiecie która ma 23 lata, ale nie odezwę się ani nic z tych rzeczy, bo przecież to jest absurdalne. Macie jakieś pomysły co mam zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.03.2021 o 14:08, Gość Mateusz napisał:

aka osoba powyżej 18 lat będzie chciała przyjaźnić się z 14 latkiem.

Znam taką osobę. Nie wiek określa człowieka, ale m.in. mentalność, inteligencja emocjonalna. Osoba w wieku 18 lat może mieć dojrzałość 14-latka i odwrotnie.

W dniu 12.03.2021 o 14:08, Gość Mateusz napisał:

Macie jakieś pomysły co mam zrobić ? 

Poprosić rodziców o  domowe nauczanie i lecieć z materiałem wg własnego upodobania. Potem iść na renomowane studia, wybić się wysoko i zostać geniuszem... i to nie ironia. A co do samotności... nieco zmniejszy ją posiadanie jakiejś pasji. Skoro jesteś dojrzalszą osobą od rówieśników i domniemam, że też bardziej inteligentną, to z pewnoscią masz jakieś specyficzne zainteresowania. Możesz je rozwijać, zapisać się do jakiegoś klubu, na zajęcia, kursy, do szkoły prywatnej ukierunkowanej. Tam nie tylko rozwiniesz się w tym co Cie interesuje, ale tez poznasz osoby podobne do Ciebie.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...