Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam taki problem  biorę lek przez 7 lat Psychiczny  po którym normalnie się czuje i funkcjonuje.   A po ostatniej wizycie lekarz mi odstawił lek i powiedział ze więcej mi go nie zapisze  czy morze i czy ma prawo to zrobić. Wiem że lekarzom wolno wszystko . Co mogę zrobić z góry Dziękuje  

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to możesz iść do psychiatry prywatnie, wizyta zazwyczaj kosztuje 150 pln i powiedzieć jaki konkretnie chcesz lek bo Ci pomagał. Wielu psychiatrów ma gdzieś etykę lekarską i wypisuje po prostu recepty i zwolnienia L4 masowo. I albo musisz trafić na takiego, albo dobrze rozegrać sprawę z takim który trzyma się zasad. Natomiast przede wszystkim sugeruje się zastanowic czy faktycznie się nie uzalezniles. 

Odnośnik do komentarza

Jedynym powodem, dla którego lekarz może odmówić wypisania recepty na jakiś lek, jest uzasadnienie o szkodliwośc stosowania tego leku przez pacjenta. Musi to być jednak przekonanie wynikające z wiedzy medycznej i znajomości działania danego leku. Nie moze natomiast odmowic wypisania recepty tylko na podstawie swoich przekonań.Odmowa musi być konkretne uzasadniona medycznie.

Ale jak napiala Misia w poscie wyzej: mozesz sprobowac do innego lekarza..

Odnośnik do komentarza

Generalnie jest teraz spora nagonka wśród psychiatrów, że nagle po latach leczenia odstawiają uzależniający lek. Tymczasem w tej kwestii są różne szkoły. Jedna mówi, że nie wolno gwałtownie leku odstawić gdy osoba jest uzależniona, bo to może się dla niej źle skończyć. Powinno się to robić tylko w warunkach szpitalnych, na oddziale odwykowym. Druga nauka mówi, że lek odstawia się powoli. Zmniejsza się stopniowo dawkę, aż do całkowitego zaprzestania. Znam osobę, której psychiatra chciał tak gwałtownie, ale pacjentka zmieniła lekarza. Ten drugi natomiast powiedział, że on na siebie nie bierze odpowiedzialności nagłej odstawki. Przepisywał lek rzadziej i nakazał zmniejszać stopniowo dawki. Dokładnie wyliczał i wiedział na jaki czas wystarczy opakowanie. Gdyby chciała oszukać i poprosić o wcześniejsze zapisanie to by wiedział, że nie stosuje się do zaleceń. Tym samym miałby prawo odmówić dalszego leczenia.

Pytanie: czy jesteś uzależniony i czy chcesz z niego wyjść?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...