Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Matylda

Stały stan podgorączkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matylda

Witam,
Jestem 30-letnią kobietą. Moja sytuacja wygląda następująco:
Od ponad pół roku towarzyszy mi stały stan podgorączkowy wahający się między 37 a 38 stopni. Poza tym nie mam żadnych dolegliwości. Lekarz rodzinny zlecił szereg badań. I tak laryngologicznie brak ognisk zapalnych, RTG płuc w porządku, USG jamy brzusznej w porządku, USG tarczycy + TSH w porządku, hormony płciowe w porządku, próby wątrobowe w normie, OB i CRP w normie, badanie moczu również wszystko w normie, proteinogram białek surowicy w normie, LDH 91 U/l (norma 125-243). Jeśli chodzi o morfologię krwi badania były robione w 10/2020 oraz w 01/2021. Wyniki październikowe wykazują za wysoki poziom limfocytów – 42,60  (norma 20-40), natomiast pozostałe parametry pozostają w normie. Jeśli chodzi  o wyniki styczniowe:  poziom limfocytów uległ zwiększeniu tj. 51,30 % (norma 20-40), oprócz tego zmniejszeniu uległ poziom neutrofili: wynosi 37,8 przy normie 40-80 i 1,96 tys/ul przy normie 2-7. Porównywalnie w październiku neutrofile przy tym samym zakresie referencyjnym wynosiły odpowiednio 46,30% i 2,41 tys/ul.
Proszę o interpretację wyników oraz  rady do jakiego specjalisty powinnam się udać, aby odkryć co może być przyczyną ciągłego stanu podgorączkowego lub jakie jeszcze badania powinnam wykonać. Może ktoś miał coś podobnego. 
P.S.: nie jest to COVID19.
Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Matylda
22 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Proponuję zrobić test na boreliozę. 

Dziękuję za wskazówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka

Hej,czy wyjasnilo sie cos u Ciebie?Mam podobnie i rowniez szukam przyczyny.Wszystkie badania w normie a temperatura ponad 37. Test na borelioze tez robilam i wyszedl negatywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też polecam zrobić test na boreliozę, mój szwagier miał podobne objawy. Może jeszcze pomyśl o tomografii? Jeśli szukasz dobrego termometru to ja Ci polecam NISSEI MT-500, mierzy niezawodnie temperaturę, a dobry termometr to podstawa w codziennym pomiarze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...