Skocz do zawartości
Forum

Krzywe zęby i brak powodzenia u kobiet


Gość Gostek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Przepraszam, że temat może taki trochę głupawy i płytki. Ludzie maja o wiele większe problemy.  Ale chciałbym zapytać o coś dziewczyny z forum. 
  Mam już 29 lat i nigdy nie miałem dziewczyny.  Jestem nie najgorzej zbudowanym facetem. Nie uważam się za jakiegoś gorszego od innych. Przeciętny wygląd.  Radzę sobie w życiu całkiem nieźle. Mam jednak pewien problem,  Od mniej więcej 11 roku życia mam dosyć mocno krzywe zęby, nie jakoś katastrofalnie krzywe, ale jednak mój uśmiech wygląda dosyć szpetnie. Miałem i w sumie mam nadal mega kompleks na tym punkcie. Wiecznie zasłanianie zębów ręką albo uśmiech bez otwierania ust co wyglądało żałośnie.  Były oczywiście nieprzyjemności za młodu. Wiadomo... podczas rozmowy te zęby jednak widać. Czemu nie miałem aparatu na zęby wcześniej mimo, że bardzo chciałem?  No niestety rodzice olali mój problem i kompleks i mówili, że założę sobie jak zarobię. No cóż, rodziców się nie wybiera, mam do nich wielki żal po dziś dzień.  No i dopiero teraz w wieku 29 lat mogę sobie pozwolić na założenie stałego aparatu który będę miał zakładany niedługo.  

Przez te wszystkie lata miałem niemalże zerowe powodzenie. Nie miałem nigdy dziewczyny. Miałbym pytanie do dziewczyn z forum- Czy krzywe zęby u faceta przekreślają go w waszych oczach?   Czy estetyka zębów u faceta jest dla was bardzo ważna?  Prosiłbym o śmiertelnie szczere odpowiedzi.  Chciałbym wiedzieć czy moje fatalne powodzenie wynika z tych nieszczęsnych zębów czy może musze szukać innego powodu.  

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Gostek napisał:

Chciałbym wiedzieć czy moje fatalne powodzenie wynika z tych nieszczęsnych zębów czy może musze szukać innego powodu.  

Szukałabym powodu w pewności siebie, akceptacji siebie. Też miałam krzywe zęby i to znacznie. A mimo tego miałam chłopaka, koleżanki, a potem męża. Owszem, czułam dyskomfort głównie w pracy, bo miałam stanowisko mówiące. Widziałam, że ludzie często zamiast patrzeć mi w oczy... spoglądali na zęby. Krępująca sytuacja, toteż założyłam sobie aparat jako dojrzałą kobieta. Nawet mnie niektórzy pytali czy na starość się opłacało ?  Dało mi to poczucie komfortu.

Jeśli jednak miałeś kompleks na tyle duży, że go było widać bardziej niż tę wadę zgryzu to dobrze, że zakładasz aparat. Dobrze by było jednak, abyś w międzyczasie popracował nad polubieniem siebie niezależnie od zgryzu. Umiesz wymienić swoje mocne strony? Lubisz siebie takim jaki jesteś (nie mam na myśli wyglądu)?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Gostek napisał:

Czy krzywe zęby u faceta przekreślają go w waszych oczach?

Nie, poza tym krzywe zęby są czymś co da się naprawić noszeniem aparatu, a aparat u płci przeciwnej mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - często uważam go za coś uroczego;) Poza tym mnóstwo ludzi nosi aparat i to naprawdę w bardzo różnym wieku. Także krzywe zęby to nie są największym problemem, problemem dla mnie byłoby gdyby ktoś kompletnie o zęby nie dbał, nie mył ich, nie chodził do dentysty i miał zęby w opłakanym stanie. To faktycznie jest już trochę odrażające.

22 godziny temu, Gość Gostek napisał:

Czy estetyka zębów u faceta jest dla was bardzo ważna? 

Jest ważna, ale nie najważniejsza bo tak jak już pisałam wyżej - krzywe zęby są akurat do naprawienia, odpowiedni aparat potrafi zdziałać cuda;) A nawet jeśli ktoś w takiej sytuacji nie chce się decydować na aparat a jego zęby pomimo że są trochę krzywe są w całkiem dobrym stanie to okej, są ważniejsze rzeczy od perfekcyjnie prostych i białych zębów takie jak serce i charakter, poza tym według mnie masz już trochę obsesję z tymi zębami i zapewniam Cię, że dla większości ludzi jest zupełnie co innego na pierwszym miejscu, a nie to jakie masz zęby.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.01.2021 o 22:25, Gość Gostek napisał:

Przez te wszystkie lata miałem niemalże zerowe powodzenie. Nie miałem nigdy dziewczyny

Moim zdaniem to nie przez krzywość zębów chyba że masz popsute jak część ludzi z krzywymi zębami bo nie szczotkują ich odpowiednio dokładnie.

W dniu 25.01.2021 o 22:25, Gość Gostek napisał:

Miałem i w sumie mam nadal mega kompleks na tym punkcie. Wiecznie zasłanianie zębów ręką albo uśmiech bez otwierania ust co wyglądało żałośnie

Prawdopodobnie to jest przyczyną braku powodzenia. Widać po Tobie kompleks a przynajmniej na pewno nienaturalność. Mężczyźni są wzrokowcami bo mamy więcej połączeń między przednią a tylną częścią mózgu. Z tyłu jest ośrodek wzroku a z przodu ośrodek logicznego myślenia i wartości. Zaś prawa emocjonalna półkula jest dosyć oddzielona od lewej logicznej. U kobiet prawa i lewa półkula są dużo lepiej połączone ale już oś tył - przód nie jest tak bezpośrednio połączona a między tymi częściami jest wiele neuronów odpowiedzialnych za inne rzeczy. To ma bardzo duże znaczenie - kobiety podświadomie wyczuwają emocje patrząc na twarz i postawę ciała. Są bardziej wyczulone na szczegóły. Nawet jeśli nie zwrócą uwagi na krzywe zęby to z pewnością zauważą Twoją niepewną postawę i kompleksy lub nienaturalność. Najważniejsze przy kobiecie jest bycie wyluzowanym a najlepiej bycie sobą. Niektórzy są wyluzowani ale bez poczucia nietaktu wciskają kity i zwykle początkowo mają powodzenie ale nie dają rady utrzymać kłamstw lub luzu na dłużej.

Odnośnik do komentarza

Niestety to ma znaczenie . Moje zeby są idealnie równe i białe . Wyglądają jak implanty , ale to moje zeby  ??? Wszyscy mi mówią , ze mam najpiękniejsze zeby na świecie , albo ze nigdy nie widzieli tak białych zębów . Aparatu nie nosiłem , takie równe już miałem od zawsze . Każdy zazdrości mi tak jasnego uśmiechu i mam psa rasy pitbull . Staram się tez dbać o jego ząbki , zeby za pare lat nie dostał kamienia nazębnego i nie śmierdział 

Odnośnik do komentarza

A nie myślisz o tym, aby zadbać o swoje zęby i pozbyć się kompleksu? Teraz leczenie ortodontyczne jest powszechnie dostępne i nie jest też wcale bardzo drogie. Ja noszę aparat i po roku mój uśmiech wygląda duuużo lepiej. Jestem pacjentką Rock Your Smile w Warszawie i mocno polecam to centrum ortodontyczne ? Mają też gabinety w Poznaniu i Katowicach. Poczytaj sobie, jak u nich wyglądają płatności https://centrum-ortodontyczne.pl/platnosci

Odnośnik do komentarza
Gość KlaudiaaPL

Krzywe zęby to nie koniec świata, chociaż na pewno wpływają na pewność siebie i samopoczucie. Sama też miałam krzywy zgryz, dlatego zdecydowałam się na założenie aparatu na zęby w gabinecie https://dent-saska.pl/ortodoncja/ w Warszawie. Dwa lata szybko zleciały, a ja przez ten czas nie czułam większego dyskomfortu związanego z jego noszeniem. Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia i już nie musze więcej wstydzić się swojego uśmiechu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...