Skocz do zawartości
Forum

Czy to DDA?


Gość Niki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem 25 letnią kobietą, mieszkam sama, pracuje jako copywriter. 

Mam kilka problemów z przeszłości, które chyba do dziś odbijają się na mojej psychice. Myślałam, że poradziłam sobie z nimi, ale ostatnio chyba wszystko wróciło. 

Co do przeszłości - moi rodzice się rozwiedli, bo ojciec pił i był agresywny. Uciął ze mną kontakt, nie rozmawiamy ze sobą od 3 lat. Nigdy mnie dobrze nie traktował, zawsze byłam dla niego balastem. Mój ojczym również nadużywał alkoholu, jednak mam z nim dość dobre relacje.

Mój sposób bycia jest następujący: jestem trochę ,błaznem' w towarzystwie, lubię gdy ludzie się śmieją. Ukrywam za tym poczucie samotności i niską samoocenę. Mojemu życiu zawsze towarzyszy poczucie winy.

Rok temu zostałam bardzo skrzywdzona przez mężczyznę. Obecnie próbuje wrócić do randek, ale boję się zaufać, często odsuwam się od mężczyzny po kilku spotkaniach. Nie potrafię zakochać się, zaangażować, myślę, że każdy chce mnie skrzywdzić. Jednocześnie bardzo potrzebuję bliskości.

To co czuję od dłuższego czasu: zepsucie, poczucie pustki, brak zainteresowania czymkolwiek, silną samotność, otępienie. Mam wrażenie, że nie jestem sobą, że rok temu byłam zupełnie innym człowiekiem. 

Proszę o podpowiedź, co mogę zrobić, by poczuć się lepiej i odzyskać wiarę w swoje życie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Niki napisał:

co mogę zrobić, by poczuć się lepiej i odzyskać wiarę w swoje życie.

Proponuję terapię. Chyba, że czujesz się na tyle silna aby samodzielnie nad sobą pracować. Wtenczas zacznij od czytania książek psychologicznych, aby zrozumieć mechanizm niskiej samooceny, a potem szukaj technik/metod na podwyższenie poczucia własnej wartości i pracuj nad sobą sumiennie, sukcesywnie. Jeśli jesteś zainteresowana to mam kilka metod sprawdzonych, którymi się mogę podzielić.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...