Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić z takim charakterem?


Gość Adelajda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ? Nazywam się Adela, mam pewien problem, ponieważ od pewnego czasu zaczęłam zauważać u siebie dziwny ,,trend". Mam taki że tak powiem dar, że potrafię od razu wyczuć, że ktoś jest w złym humorze, i coś kogoś trapi i zaraz ruszam na pomoc. Mam chłopaka i super przyjaciółkę. Czasem gdy się pokłócę np z moją przyjaciółką, widzę, że na drugi dzień ma średnie ochoty na rozmowy ze mną. Wtedy nadchodzi moje działanie, czyli ,,czarne scenariusze".. od razu zaczynam się bać, że przez ta kłótnię się rozstaniemy, pogorszy sie nasza relacja, nawet przez niepowazne kłotnie. Nie wiem jak to nazwać, czy jestem histeryczką czy jak, ale męczy mnie to, ponieważ boję się prawie codziennie, że któregoś dnia stracę chłopaka, lub przyjaciółkę, nawet gdy wszystko miedzy nami gra. Zaczynam sobie przypominać co złego im mogłam zrobić, w obawie przed straceniem ich i mogę wyjechać z przeprosinami tak o. Mogę całymi dniami rozmyślać i się po prostu bać, że mnie któegoś dnia mnie zostawią. Ufam im, ale czasem budzi się we mnie drugi duszek, który mówi : a co jak bez powodu ci powiedzą : to koniec z nami?. Nie wiem czy to jest choroba czy nie, ale nie mogę tak już dłużej bo jestem przez to zestresowana. Może za bardzo się przejmuje i za dużo główkuję? Ale co w takim razie mam zrobić, aby przestać?.. ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2020 o 20:53, Gość Adelajda napisał:

Czasem gdy się pokłócę np z moją przyjaciółką, widzę, że na drugi dzień ma średnie ochoty na rozmowy ze mną.

To przecież nic dziwnego. Bardzo dziwne jest, że z przyjaciółką się kłócisz, to raczej nie jest prawdziwa przyjaźń ?

W dniu 25.12.2020 o 20:53, Gość Adelajda napisał:

czy jestem histeryczką czy jak

Moim zdaniem masz po prostu bardzo niskie poczucie wartości i tak samo niską samoocenę.

W dniu 25.12.2020 o 20:53, Gość Adelajda napisał:

a co jak bez powodu ci powiedzą : to koniec z nami?.

No właśnie... i co wtedy?

W dniu 25.12.2020 o 20:53, Gość Adelajda napisał:

le co w takim razie mam zrobić, aby przestać?.. ?

Pracować nad podniesieniem samooceny, podwyższyć swoje poczucie wartości i polubić siebie samą. Nie wiem ile masz lat, ale wnioskuje, że jesteś bardzo młoda. To najlepsza pora aby o siebie zadbać.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...