Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od gier


Gość Wiktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój brat jest poważnie uzależniony od gier i komputera. Już praktycznie nie wychodzi z domu, dla niego liczy się tylko to... Odmawia pójścia do psychologa, rodzice udają, że problemu nie ma. Jak zachęcić go żeby zdecydował się na terapię?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Nie namówisz w żaden sposób. Tu potrzebne jest radykalne podejście rodziców, czyli odwyk w ośrodku dla dzieci uzależnionych. Jeśli jest faktycznie tak jak piszesz. Zachęć raczej rodziców, namów podsyłając różne artykuły, puszczając filmy na temat uzależnienia dzieci od komputera. Jeśli to nie zadziała to trudno... nic nie zrobisz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2020 o 23:33, Gość odp napisał:

Może polecasz jakieś dobre artykuły?

Niestety nie. Mnie ten problem nie dotyczy, a więc nie mam w zanadrzu niczego konkretnego, ale zapewniam, ze jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz w sieci. Szukaj art napisane przez psychologów, terapeutów, kompetentne osoby. Możesz jeszcze iść do biblioteki (jeśli jest otwarta w pandemii) i w dziale psychologia poszukać jakichś poradników. Jeśli nie wpuszczają do biblioteki to może doradzisz się bibliotekarek, one powinny wiedzieć jakie książki mają ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wszelkiego typu uzależnienia to sama przekonałam się, że nie jest tak łatwo z tym skończyć. Dlatego też tak ważne jest aby zdecydować się na pobyt w jakimś ośrodku leczenia uzależnień. I tak jak szukałam jaki jest dobry to natrafiłam na ośrodek Nefo w którym to znajdziemy bardzo dobrych i konkretnych specjalistów. Także na pewno na taki ośrodek się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza

To pewnie wynika z dyskryminacji mężczyzn. Czytałem o tym artykuły. Mężczyźni nie mogąc sie realizować w życiu, ne mając sprzyjającego otoczenia itp. uciekają w ciemny kont - popadanie w masturbacje, gry, alkocholizm. Osobiście przecież też już na starcie usiłowałem sie jak najbardziej odizolować od matki, bo matka zawsze coś mieszała, bałamuciła, jazgotała i ucieczka do ucieczka do swego pokoju i gier gotowa.

Odnośnik do komentarza

Ja mam w domu 8-latka, który również lubi pograć na konsoli czy tablecie. Nie mogę mu tego zabronić bo takie mamy czasy, dzieciaki w szkole rozmawiają przede wszystkim o grach. Jednak odkąd mój syn skończył 2.5 roku wprowadzaliśmy go w świat gier planszowych. Najchętniej obecnie gramy w Farmera deluxe, Wsiąść do pociągu, Zatoka Pelikanów, Planeta, Cortex. W planach mam zamiar kupić Catan i Takenoko bo w to też graliśmy, nie mamy w domu a zachwyciły całą rodzinę. Polecam też komiksy: https://egmont.pl/komiksy Egmont w ofercie ma komiksy dla dzieciakó w kazdym wieku ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...