Skocz do zawartości
Forum

Jak się zmotywować?


Gość AdamXC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 18 lat, mam trochę niepokojący problem ze sobą, ponieważ nie potrafię się zachęcić, ani zmusić, ani cokolwiek aby się rozwijać. Nie mam sił żeby się uczyć, a za rok piszę maturę, która zadecyduje o mojej przyszłości. Zawsze wmawiam sobię, że od jutra biore się za naukę, a kończy się graniem na komputerze i po prostu nic nie robieniem. Bardzo chcę zdobywać wiedzę w dziedzinie która mnie interesuje, chciałbym wiedzieć bardzo dużo i być bardzo mądrym człowiekiem, mam często chęci czytania książek (nie lektur, tych np o ekonomii, sytuacji na świecie itp), czy oglądania filmów kształcących, lecz gdy to zaczynam robić, po 5 minutach tracę na to ochotę. Nie potrafie się zmotywować do nauki, zauważyłem, że od niedawna mam też problemy z pamięcią i skupieniem się. Ciągle jestem też niewyspany, pomimo regularnego snu (8h). Nie wiem co się ze mną stało, od zawsze lubiałem zdobywać ciekawą wiedzę, a teraz? Gram bez celu i nie potrafię się zmotywować do jakiegokolwiek działania.. Czuje, że od poł roku stanąłem w miejscu i spadam w dół. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ boje się o siebie..

Odnośnik do komentarza

Zacznij od suplementacji. Jednak dobrze by było zrobić najpierw ogólne badania, aby zobaczyć czy czegoś Ci w organizmie nie brakuje. Lekarz może podpowie jakie witaminy należy brać. Poza tym wychodź na spacer kazdego dnia. Wiem, że się nie chce,  ale musisz się zmotywować. Nikt siłą Cię z domu nie wyciągnie ?

Działasz chaotycznie, tak więc zacznij układać plan dnia i trzymać się go nawet gdy się nie chce. Skupiaj się na tym co CHCESZ, a czego NIE chcesz. A wtedy będzie Ci łatwiej dotrzymać kolejnych punktów dnia.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Cześć, za dużo sobie wmawiasz że musisz a tak naprawdę to nie są Twoje prawdziwe cele i dlatego nie masz chęci żeby je realizować. Może i są prawdziwe ale dalsze nie uwzględniające tego co jest teraz ale takie bezmyślne granie to forma ucieczki od rzeczywistości. Lepiej konfrontować się z problemami niż dusić je w sobie. Czasem trzeba odreagować a jak lubisz grać to też musisz to uwzględnić w planie dnia ale niech to będzie nagroda. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czego tak naprawdę chcesz i co chcesz teraz robić i szukaj kompromisów.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj że jak nic nie zmieniasz ani realnie nie wypoczywasz to tylko tracisz czas a największą motywacją żeby się zmieniać i coś robić jest to że bez tego byłoby gorzej. Sama realizacja małych codziennych celów i zarobki to coś dającego kopa żeby rozwijać się dalej a kropla drąży skałę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...