Skocz do zawartości
Forum

Boję się porodu w maseczce


Gość joaśka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki może błahy problem, ale męczy mnie, odkąd dowiedziałam się, ze w szpitalach, które mogłabym wybrać do porodu trzeba cały poród mieć maseczkę. Nie rodziłam nigdy, ale w szkole rodzenia cały czas podkręslają, jak wazne jest oddychanie w trakcie akcji porodowej. Już teraz 2 miesiące przed porodem mam problem z oddychaniem w maseczce w pomieszczeniach, jest mi w niej po prostu bardzo duszno. Przetestowałam już wiele maseczek, we wszystkich czuję się tak samo. W dodatku przez krzywa przegrodę nosową oddychanie przez nos jest niemal całkiem nie możliwe- juz od młodzieńczych lat, co jest dodatkowym utrudnieniem. WPadam w panikę już czasem, gdy sobie wyobrażę, że będę musiała rodzić w maseczce, boję się, ze. się podduszę, powoduje to we mnie dodatkowy silny stres.

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę w to co czytam!  Poziom głupoty ludzi piszących na tym forum sięga dna! Jak można bać się porodu w maseczce?!   To wolałabyś narazić cały personel na zakażenie, bo ty masz takie widzi mi się, ze boisz się, ze się udusisz w maseczce?! Nikt się w maseczce jeszcze nie udusił, a przy bólach porodowych nawet nie poczujesz i nie zauważysz że ją masz. Trzeba mysleć o innych, a nie o swoim egoizmie i wygodzie! Pomyśl, co czuja położne i lekarz, jak ciężką pracę wykonuja, jak się narażają?! Sama jestem pielęgniarką, także wiem, co mówię i jak się strasznie narażamy.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość maria40 napisał:

Nie wierzę w to co czytam!  Poziom głupoty ludzi piszących na tym forum sięga dna! Jak można bać się porodu w maseczce?!   To wolałabyś narazić cały personel na zakażenie, bo ty masz takie widzi mi się, ze boisz się, ze się udusisz w maseczce?! Nikt się w maseczce jeszcze nie udusił, a przy bólach porodowych nawet nie poczujesz i nie zauważysz że ją masz. Trzeba mysleć o innych, a nie o swoim egoizmie i wygodzie! Pomyśl, co czuja położne i lekarz, jak ciężką pracę wykonuja, jak się narażają?! Sama jestem pielęgniarką, także wiem, co mówię i jak się strasznie narażamy.

Ty to jesteś dopiero posrana , narazić cały personel , na co ? Dziewczyna panikuje A Ty moraly prawisz 

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo co będzie za dwa m-ce, może już nie będą obowiązywały, /krótko przed porodem zrób test na covid/, więc na zapas się nie przejmuj. Ale możesz np. wziąć zaświadczenia od lekarza, że ze względu na problemy z oddychaniem, nie powinnaś mieć maseczki, powinni uwzględnić w te sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość joaśka napisał:

W dodatku przez krzywa przegrodę nosową oddychanie przez nos jest niemal całkiem nie możliwe- juz od młodzieńczych lat, co jest dodatkowym utrudnieniem.

To moze być uzasadnieniem do rodzenia bez maseczki. Idź do laryngologa i poproś o zaświadczenie o zwolnieniu z noszenia maseczki w  czasie porodu. Przecież nie wszyscy muszą nosić maseczkę np. osoby z astmą nie muszą. Wystarczy mieć przy sobie zaświadczenie.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Nie mozna mieć przyłbic, wiem, bo rodziłam dwa tygodnie temu. Jedynie maseczka wchodzi w grę. Powiem tak: w maseczce koszmarnie się oddycha i prze. Poród sie przedłużał, bo nie potrafiłam prawidłowo oddychać, powietrze pod maseczką było po prostu gorące i duszne, ja miałam zawroty głowy, byłam słaba, bo brakowało mi powietrza. Pierwszy poród trzy lata temu bez maseczki i bez porównania! Nie wyobrażacie sobie, jak oddech jest wazny podczas porodu i dostęp do powietrza. Podawali mi tlen, gdy słabłam i nie miałam siły przeć, ale zakładali mi go na maseczkę, wiec praktycznie żadnej różnicy nie czułam. Maczeczkę zmieniałam co kilkanascie minut bo dosłownie mi sie z niej lało, taka przemoczona była od oddechu i potu.  Wspominam to koszmarnie, to jest męka dla kobiety rodzącej!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...