Skocz do zawartości
Forum

Jestem beznadziejna, brak zajęcia, pasji


Gość Beznadziejna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beznadziejna

Witam. Wesprzyjcie mnie, doradzcie.

Jestem mężatką na wychowawczym. Dziecko ma ponad 1.5 roku. Podejrzewam u siebie jakieś zaburzenia psychiczne. Głównie wynika to z tego ze jestem nie wykształcona osoba bez studii, bez pasji, zainteresowań. Jestem zakompleksiona, nieśmiała z brakiem pewności siebie osoba. Jestem nikim.  Od dzieciństwa krytykowana i poniżana. 

Chcę znaleźć sobie jakies zajęcie, cos zrobic ze swoim życiem, by móc mieć swój grosz.Nie chodzi o kokosy ale własne pieniądze dla siebie i nie chce czuć się jako matka która siedzi tylko w domu . Źle mi z tym. Ale nie wiem co bym mogłabym robic, ponieważ powrót do pracy na pełen etat zostaje wykluczony. Mąż pracuje calymi dniami, żłobek oddalony o kilkanaście kilometrów, wszystko koliduje. Praca ma różne  godziny pracy i często jest to wiecej niz 8 godzin. Opłacić żłobek, dojechać do pracy i do żłobka - więc mało zostanie. I nic nie doplinowane w domu.  

 

Odnośnik do komentarza

Brak wykształcenia oraz niskie poczucie wartości to nie jest zaburzenie psychiczne. Niskie wykszt. to wynik m.in. tego poczucia wartości. Moim zdaniem powinnaś zacząć od przypomnienia sobie co lubiłaś robić jako dziecko (rysować, kolorować, prace ręczne, prace techniczne, śpiewać, tańczyć)? Moze masz ukryty talent, niewykorzystany, który dawał się we znaki w dzieciństwie, nastoletniości, ale został zaprzepaszczony? Np. szycie, haft, robienie na drutach. Trzeba to w sobie odnaleźć, a potem powrócić i rozwinąć.

Natomiast co do wykształcenia to można pomyśleć o jakimś szkoleniu, kursie. Np. w urz. pracy oraz w centrach pomocy rodzinie są czasem takie możliwości, aby nieodpłatnie się doszkolić. Poza tym... na co dzień powinnaś popracować nad podniesieniem samooceny, poznaniem swojej wartości i polubieniem siebie. Brak wykształcenia i zainteresowań nie wartościuje Ciebie jako człowieka. Masz z pewnością jakieś zalety i mocne strony, tylko tego nie zauważasz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...