Skocz do zawartości
Forum

Przewrażliwienie i zmiany nastrojów


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem uczennicą w trzeciej klasie liceum (lat 18). Mój problem objawia się w :

1. Przewrażliwienie i częste napady smutku z byle powodu.

2. Częste napady płaczu, rzadko histeria, której nie jestem w stanie powstrzymać (trudność w oddychaniu, ból klatki piersiowej, poczucie bycia w amoku i płacz). Od wczesnego dzieciństwa doświadczam ich. Moi rodzice sami je wzmagali poprzez słowa typu 'oddamy Ciebie do domu dziecka' itp.

3. Szybkie przejście ze smutku w radość - mam dni spokojne (wtedy wręcz bardzo lubię siebie) oraz dni, gdy krytykuję siebie , umniejszam swoje zalety, wyolbrzymiam wady i myślę, że jestem nic nie warta + mam chłopaka, z którym jestem prawie rok, bardzo go kocham, ale przez przewrażliwienie i dopowiadanie sobie tworzę sytuacje, które kończą się płaczem oraz myśleniem, że zostawi mnie i ma mnie dość. W takich sytuacjach czuję, że nie zasługuję ani na niego, ani na nic. Lecz za kilka dni znowu czuję się 'normalna'. Ten schemat w stosunku do związku oraz mnie samej notorycznie powtarza się. Co robić?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Maria napisał:

Co robić?

Jesteś już dorosła, a więc nie musisz pytać się rodziców o zdanie. Zapisz się więc do psychiatry, nic nie mówiąc nikomu. Nie jest potrzebne skierowanie. Dzwonisz i rejestrujesz się. Poprosisz go o skierowanie do psychoterapeuty, a on sam po wywiadzie może coś zdiagnozuje, np. jakieś zaburzenie. Zaczniesz się leczyć i z czasem będzie ok.

Nie widzę innego rozwiązania, zwłaszcza, że z tego co czytam miałaś fatalne relacje z rodzicami. To mogło Cie niestety zaburzyć psychicznie ? .

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...