Skocz do zawartości
Forum

Okres probny a zmiana dzialu


Gość Kaka677

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jestem na okresie probnym. Jeszcze 2 tygodnie. Zauwazylam ze pojawila sie oferta pracy w tej samwj firmie ale w innym dziale. Czy moge teraz zagadac do kierownuka czy bym nie mogla tam aplikowac? Jak to sie zalatwia? Czy lepiej czekac do konca okr probnego?

Odnośnik do komentarza

W każdej firmie inaczej to wygląda, a więc najlepiej zapytać kierownika czy są takie szanse i jak to wygląda. Sądzę, że możesz aplikować, bo w punktu widzenia kodeksu pracy nie ma przeciwwskazań, a w jaki sposób(?) to trzeba dopytać. Trzeba się liczyć z tym, że prawdopodobnie będziesz miała kolejny okres próbny na nowe stanowisko.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Kaka677 napisał:

 Ten okres probny mozna w kazdej chwili przerwac. Zrobic to w okr probnym czy poczekac do konca? Chce sie kierownika mojego dzialu najpierw zapytac- nie chce za plecami nic robic.

Witaj. Moim zdaniem poczekaj do końca okresu próbnego. Zazwyczaj okres próbny jest po to aby móc się wykazać na tym stanowisku i ewentualnie po okresie próbnym jeżeli będziesz miała przedłużoną umowę, wtedy możesz podpytać o inne stanowisko. Ale najpierw w ogóle szefostwo musi widzieć że się nadajesz na aktualne.Pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie wywalą z tego powodu, bo nie ma takiego powodu zwolnienia w kodeksie pracy. Chyba, że ogólnie nie przejdziesz okresu próbnego, ale wtenczas nie wiem czy dostaniesz szansę w innym dziale. Ja bym zapytała kierownika już teraz, czy są takie szanse, co miałabyś zrobić, czy lepiej poczekać 2 tyg czy może aplikować już teraz? Przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz, bo moim zdaniem za 2 tyg może być już za późno i stanowisko będzie już obsadzone.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Javiolla napisał:

Nie wywalą z tego powodu, bo nie ma takiego powodu zwolnienia w kodeksie pracy. Chyba, że ogólnie nie przejdziesz okresu próbnego, ale wtenczas nie wiem czy dostaniesz szansę w innym dziale. Ja bym zapytała kierownika już teraz, czy są takie szanse, co miałabyś zrobić, czy lepiej poczekać 2 tyg czy może aplikować już teraz? Przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz, bo moim zdaniem za 2 tyg może być już za późno i stanowisko będzie już obsadzone.

Ja nie eiem czy to stanowisko nie jest juz obsadzone. Wisi od pol pazdziernika. Prave zaczelam tu 2 tyg temu a okr probny mam 4 tyg. Poczekam do konca, czy mi w ogole przedluza umowe, i do momentu az sie znowu nie pojawi aktywnie ta oferta. Czesto oferty wisza na str dlugo po obsadzeniu, niestety. Sek w tym ze na tamtym stanowisku bym sie lepiej czula.

Dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...