Skocz do zawartości
Forum

Problem z wydzielina


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , od dłuższego  czasu mam problem z wydzieliną z pochwy jest jej dużo i non stop muszę zmieniać bieliznę bo mam mokre majtki i jest nie przyjemny zapach 

Pojawiła się też wydzielina z pępka jest jej też bardzo dużo i ma bardzo nie przyjemny zapach .. 

Od półtora  miesiąca mam problem z afta która nie chce mi zejść była mała kropeczki na początku i bolało, stosowalam różne płyny tabletki  i maści  nic nie pomogło ...teraz zrobiła mi się na tym jedną wielką biala rana nie mogę otworzyć szeroko buzi bo boli ,zrobił się nie przyjemny zapach z ust ... 

 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gość Kasia napisał:

Hej , od dłuższego  czasu mam problem z wydzieliną z pochwy jest jej dużo i non stop muszę zmieniać bieliznę bo mam mokre majtki i jest nie przyjemny zapach 

Pojawiła się też wydzielina z pępka jest jej też bardzo dużo i ma bardzo nie przyjemny zapach .. 

Od półtora  miesiąca mam problem z afta która nie chce mi zejść była mała kropeczki na początku i bolało, stosowalam różne płyny tabletki  i maści  nic nie pomogło ...teraz zrobiła mi się na tym jedną wielką biala rana nie mogę otworzyć szeroko buzi bo boli ,zrobił się nie przyjemny zapach z ust ... 

 

Hejka! 

Najpierw co do afty w buzi - kup sobie Dentosept A w płynie (nie ten w spreju). Maczaj sobie patyczek higieniczny w buteleczce z Dentoseptem i delikatnie smaruj tę aftę 3 razy dziennie, ostatni raz przed samym snem. Po posmarowaniu afty, przez 30 minut nic nie jedz ani nie pij - to pozwoli lekarstwu działać. Jeżeli po tygodniu smarowania nie przejdzie, to pójdź z tym do dentysty. Dentysta przepisze Ci coś mocniejszego i wtedy powinno już pomóc.

Co do wydzieliny z pochwy, może masz jakiś stan zapalny albo alergię. Żeby ustalić co to jest, zapisz się do ginekologa. Do czasu wizyty podmywaj się wodą z niewielką ilością szarego mydła i osuszaj się po wymyciu papierowym ręczniczkiem (tym jednorazowym tzw. kuchennym).  

Teraz pępek - czy ta wydzielina się odnawia? Coś Ci kapie z pępka? Czy jest biało-kremowa? 

W pępku lubią zbierać się kawałki ubrań oraz martwy złuszczony naskórek. Pod wpływem ciepła oraz tego, że w pępku jest osłonięte miejsce, które samo się nie oczyszcza, to zbierają się w nim resztki które wyżej wymieniłam tworząc tzw. "ciuch w pępku" do tego dochodzą bakterie, które dają nieprzyjemny zapach tej wydzielinie, która ma biało-kremowy odcień.

Delikatnie wyczyść pępek patyczkiem higienicznym (po czyszczeniu pępek trochę boli, ale to normalne), a przy każdej kąpieli pamiętaj żeby delikatnie przemyć i przetrzeć patyczkiem pępek. Jeżeli to nie pomoże, to pokaż się lekarzowi rodzinnemu, bo może masz tam jakąś infekcję.

Besos!

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, PannaNerwica napisał:

Co do wydzieliny z pochwy, może masz jakiś stan zapalny albo alergię. Żeby ustalić co to jest, zapisz się do ginekologa. Do czasu wizyty podmywaj się wodą z niewielką ilością szarego mydła i osuszaj się po wymyciu papierowym ręczniczkiem (tym jednorazowym tzw. kuchennym).  

Dodatkowo: Zamiast zmieniać bieliznę, zakładaj wkładki higieniczne i wymieniaj je.

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...