Skocz do zawartości
Forum

Jak łagodzić nerwobóle?


Gość Taniaa12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Taniaa12

Witam.

Od młodości towarzyszyły mi nerwobóle związane z ukrywaniem swoich emocji. Terapia na którą uczęszczałam pomogła mi w wyrażaniu swoich emocji i te bóle praktycznie całkowicie zniknely. Niestety mam taki problem, że czasem jestem zmuszona do zachowania kamiennej twarzy gdyż nie wypada mi się popłakać i wtedy te bóle wracają. Przeraża mnie myśl, ze mogły by wrócić na stałe jak kiedyś.  Czy jest coś co mogę zrobić gdy zaczynam je odczuwać ale nie mogę odreagować mocnymi emocjami?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej o to zapytać specjalisty. Być może ma na to jakieś sposoby. Ze swojej strony mogę zaproponować kontrole lęku. Często przywołujemy sobie coś poprzez strach. Tak więc zamiast próbować odreagowywać emocje, to próbuj się wyciszać i uspokajać, aby nie czuć lęku. Jeśli natomiast masz potrzebę odreagowania fizycznego to zapisz się na siłownie, basen, uprawiaj jakiś sport.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Taniaa12
W dniu 6.07.2020 o 19:32, appendix napisał:

Witaj Tania,

co rozumiesz przez słowo "nerwobóle? Jak to się u Ciebie objawia?

Pozdrawiam.

Witaj. 

Mam przez to na myśli nieprzyjemny ucisk w okolicach serca/klatki piersiowej. Podobny troche do uczucia złamanego serca ale słabszy i przez to częstszty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...