Skocz do zawartości
Forum

Nietypowe nietrzymanie moczu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem zaczął się w marcu 2019 roku. Dostałem silnych skurczy nóg. Po jakimś tygodniu przestałem trzymać mocz. Wszystkie badania urologiczne zrobione i wszystko w porządku. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa i głowy w porządku. Magnez, wapń w normie . Badany byłem przez dwóch neurologów , 4 urologów i neurochirurga. Brałem symural, olfen, ranlosin. 13.06.19 zacząłem brać jeszcze Baclofen . Po jakiś 2 tygodniach problem nagle ustąpił. Myślałem, że już to pokonałem . Na początku czerwca 2020 roku znów dostałem silnych skurczy nóg a po tygodniu znów ze mnie leciało. I leci nadal. Od razu zacząłem brać baclofen (od 21.06) na razie brak efektów ale dziś rano (25.06) wstałem z bardzo silnymi skurczami nóg (pomimo brania baclofenu) . I moje pytanie czy ktoś ma pomysł skąd to się bierze? Czy to możliwe, że przez te silne skurcze został uszkodzony mięsień Kegla, który trzyma mocz? Dodam, że nie są to małe ilości. W dzień 3-4 pieluchomajtki o najwyższej chłonności, w nocy pampers o najwyższej chłonności. Jest to strasznie nieprzyjemne . Mam 35 lat i takie problemy. Czy ktoś o czymś takim słyszał? 

Odnośnik do komentarza

Niestety ale nie jest to sytuacja, która dotyczy jedynie osob starszych. Coraz więcej młodych osob miewa problemy z nietrzymaniem moczu. Na przykła moga byc to kobiety, które rodziły. Nie jest to na pewno nic przyjemnego a na pewno jest to bardzo krępujące.
W pierwszej kolejności dobrze jest wprowadzić odpowiednie ćwiczenia. Jesli to nie pomoze to pozostaje jedynie decydowanie się na odpowiednie zabiegi.

https://slowage.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/leczenie-nietrzymania-moczu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...