Skocz do zawartości
Forum

Wymioty żółcią po wypiciu niewielkiej dawki alkoholu


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 26 lat, już od jakiegoś roku zauważyłem u siebie wymioty żółcią ( chyba jest to żółć), kwaśna wydzielina koloru jasno zielonego. Wymioty pojawiają się na drugi dzień rano kiedy na wieczór poprzedniego dnia wypije ok 3piwa, grubszy alkohol to już w ogóle tragedia. Często wymioty zdarzają się zaraz po wypiciu lub mam odczucie wymiotne gdzie się do tego zmuszam żeby poczuć się lepiej. Towarzyszy temu ogólne osłabienie(Czasem przeleżałem cały dzień m, nie potrafiłem wstać z łóżka), apetyt jest ale cokolwiek co spożyje czy to jedzenie czy jakikolwiek płyn- wszystko muszę zwrócić. W wieku ok 19 lat miałem usunięta śledzionę pourazowo. Robiłem usg brzucha, które wykazało, ze mam kamień w woreczku żółciowym jeden niewielki, lekarze twierdzą, ze on w niczym nie przeszkadza i operacja nie jest priorytetem na ten moment. Milem tez robiona rektoskopię ponieważ często zauważałem świeża krew na stolcu- badanie nie wykazało nic podejrzanego. Gdziekolwiek nie pójdę jak opisze o co chodzi, większość lakarzy jak usłyszą o piwie mówią - to nie pic i patrzą jak na alkoholika. Problem naprawdę mi doskwiera i niewiem co może być przyczyna, jakie nadania zrobić ?  Na usg brzucha z wątroba było wszystko w porządku. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby problem pojawiał się od zawsze a jak do tej pory było wszystko ok. Proszę sobie nie myśleć, ze mam problem alkoholowy bo tak nie jest ale ta dolegliwość trochę wyklucza mnie z życia społecznego. Każde wyjście czy na wesele czy na spotkanie ze znajomymi to dla mnie duże wyzwanie

Odnośnik do komentarza

Warto zrobić gastroskopię, próby wątrobowe i enzymy trzustki, choć być może od pewnego czasu Twój organizm nie toleruje alkoholu, trudno nawet gdybać, jak tylko masz takie jazdy tylko po alko. 

Znam przypadek, gdzie facetowi, ale po większej ilości alko, wywraca żółądek na lewą stronę, jak ja to nazywam, nie dochodzi nawet przyczyny, bo by pewnie nie znalazł, ale on piję raz na ruski rok. 

Odnośnik do komentarza

Ten lek jak każdy, powoduje skutki uboczne, więc nie bierz go dłużej niż 4 tyg. tym bardziej jak nie masz żadnej diagnozy. 

Ciekawa jestem czy Ci pomoże. 

W każdym razie lepiej było by nie pić, znam takich co nie piją i żyją, a mogliby. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...