Skocz do zawartości
Forum

Czy ja powinnam mieć chlopaka?


Gość Wiktoria2005

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktoria2005

Hej mam pytanie dotyczące związków w wieku nastoletnich. Od dwóch miesięcy jestem w związku z chłopakiem 4 lata odemnie starszym. Ja mam lat 15 a on 19 często się  nie widzimy A gdy już zobaczymy to są Przytulanki całowanie i wogule no i problem jest tu że ja się w tym źle czuje.Obejmuje mnie i całuje nic pozatym nie robi .Kocham go ale nie przytulam go z emocji tylko próbuje ich nie mieć żeby nie cierpieć w przyszłości.  Super się dogadujemy tylko ja się boję tych związków bo twierdzę że zaraz się wszystko rozwali i będę cierpieć że ktoś mnie nie chce.Nawet jak koleżanki poznaje to nie chce się przywiązywać bo zaraz pewnie mnie zostawia i tak jestem sama jak palec przez całe życie A ciągle kiedyś marzyłam żeby kogoś mieć. Jak mam się przełamać do ludzi i chlopaka?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Wiktoria2005 napisał:

Ja mam lat 15 a on 19 często się  nie widzimy A gdy już zobaczymy to są Przytulanki całowanie i wogule no i problem jest tu że ja się w tym źle czuje.Obejmuje mnie i całuje nic pozatym nie robi

I niech lepiej nic więcej nie robi i ty też nie bo narazie ty jesteś nieletnia, a on już pełnoletni.

1 godzinę temu, Gość Wiktoria2005 napisał:

Super się dogadujemy tylko ja się boję tych związków bo twierdzę że zaraz się wszystko rozwali i będę cierpieć że ktoś mnie nie chce.

 Pierwsze miłości zazwyczaj się po jakimś czasie kończą. Dopiero kolejny/e związek/zki są tymi poważniejszymi, gdzie zdobywamy doświadczenie, inaczej patrzymy na kwestie miłości i bycia z drugą osobą

Jesteś młodziutka i masz czas, nie spiesz się. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że w ciągu życia więcej związków, zarówno tych romantycznych jak i przyjacielskich, jest nieudanych niż trwałych. Dlatego tym bardziej ceni się związki i ludzi, którzy ostatecznie zdają próbę czasu. Przede wszystkim, spokojnie, to normalne, że aby w pełni zaufać potrzebny jest czas. Ja też tak miałam, że aby poczuć się naturalnie przytulając czy całując, potrzebowałam dłuższej chwili. Na pewno nie warto robić nic na siłę, tylko z obawy o zostanie samą. Jak to się mawia, tego kwiatu jest pół światu. 

Odnośnik do komentarza

Czy masz poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, czy masz normalne kontakty koleżeńskie z rówieśnikami, bo Twoje przywiązywanie się do osób jest nieco dziwne? Oczywiście, większość młodych ludzi ma swoje towarzystwo, jednych lubi bardziej, innych mniej, ale takie osaczanie związane z lękiem o rozstanie, jest co najmniej dziwne.

Ze swoim chłopakiem poprzestań na przytulankach i pocałunkach, nie gódź się na seks, bo jesteś ciągle za młoda, nie mówiąc już o tym, że możesz wpaść w poważniejsze problemy, np nieplanowana ciąża i masz przerąbane już na początku życia.

Nie wiem co poradzić Ci na Twoje uzależnianie się od znajomości. Pomyśl może, że masz dopiero 15 lat i całe życie przed sobą oraz mnóstwo czasu na poznawanie różnych ludzi. Czyli, jak nie ten, będzie inny. Rozumiem pierwsze uczucia, ale przygotuj się na to, że rozstania bywają bolesne, jednak wszystko jest do przeżycia. Mając 15 lat masz wiele możliwości. Może zamiast skupiać się na swoim chłopaku i martwic na zapas, zajmij się nauką, sportem, pasją, czymś, co oprócz radości, przyniesie także efekt na przyszłość. 

Za 10 dni piszesz egzamin ósmoklasisty, więc porzuć tymczasem dylematy związane z chłopakiem.

Edytowane przez Yonka1717
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Wiktoria2005 napisał:

A ciągle kiedyś marzyłam żeby kogoś mieć. Jak mam się przełamać do ludzi i chlopaka?

Możesz marzyć nadal, bo masz czas na realizację tych marzeń. Mieć kogokolwiek, byle tylko mieć to najgorsze co można zrobić, to desperacja. Zacznij od przekonywania się do ludzi ogólnie, a na chłopaka masz jeszcze czas. Jesteś bardzo młoda, niepełnoletnia, a on już jest pełnoletni i powinien sobie poszukać dziewczyny także pełnoletniej. Najgorsze to zgadzać się na coś czego nie chcesz robić. Nawet jeśli źle się czujesz z przytulankami i pieszczotami to powinnaś mu o tym powiedzieć. Jeśli mu naprawdę na Tobie zależy to zrozumie i dalej będziecie mieć dobry kontakt. W tym wieku i tak związki nie są trwałe, a o niechcianą ciąże jest bardzo łatwo. Pamiętaj o tym.

Zainteresowało mnie to:

22 godziny temu, Gość Wiktoria2005 napisał:

zaraz się wszystko rozwali i będę cierpieć że ktoś mnie nie chce.Nawet jak koleżanki poznaje to nie chce się przywiązywać bo zaraz pewnie mnie zostawia i tak jestem sama jak palec przez całe życie

Wnioskuje, że nie masz wsparcia w rodzicach, nie masz dobrych relacji rodzinnych. Jednak nie oznacza, żeby się blokować po całości. Należy mieć emocje i uczucia, bo to one dają nam szczęście i zadowolenie. Jeśli będziesz żyła zablokowana to staniesz się jak robot. Raczej nie wróży dobrze odnośnie szczęśliwego związku i miłości.  Z kolei cierpimy bo nie umiemy sobie poradzić z negatywnymi emocjami i uczuciami. Z kolei nie radzimy sobie, bo nie wiemy jak to zrobić, bo skupiamy się nie na tym co trzeba, bo nie znamy swoich mocnych stron, na których powinniśmy bazować w trudnych chwilach.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...