Skocz do zawartości
Forum

Energetyki


Gość Lela

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj około 19 wypilam jednego Monstera. Mam 15 lat, waga 69 kg i energetyk piłam teraz trzeci raz w życiu (dwa pierwsze razy były po połowie). Jest godzina 22, a ja trochę się stresuję, bo tym razem napój wypiłam cały. Oprócz tego wypiłam także sok pomarańczowy i szklankę wody. Nie jadłam nic oprócz pizzy. Brałam także lek o nazwie Setaloft jakąś godzinę temu. Serce bije tak jak zwykle chociaż trudniej mi je wyczuć. Trochę boli mnie głowa. Czuję jakby lekko ucisk przy sercu, ale tylko gdy leżę. Cała się trzęsę i nie umiem skupić się na jednej rzeczy, a o zaśnięciu nie ma już mowy. Czy to przejdzie i mogę spokojnie iść spać? Tak, wiem, że zrobiłam głupotę, ale to wszystko przez stres, którego mam już dość. Tak jak dorośli piją by zapomnieć o stresie, tak ja postanowiłam wypić energetyk, żeby poprawić sobie humor i mieć energię na zrobienie czegokolwiek. Im bardziej o tym myślę, tym bardziej się stresuję. Minęło już sporo czasu więc chyba wszelkie efekty powinny ustąpić? Błagam o odpowiedź, bo nie wiem czy się martwić czy nie.

Odnośnik do komentarza

Lela, energetyki działają szkodliwie na mózg. Ty popiłaś jeszcze lek który jest Sertraliną (jest to psychotrop) który działa na nasz system nerwowy czyli mózg. Nie wolno tego ci więcej zrobić. Leki popijaj tylko wodą. I nie pij więcej energetyków bo to jest szkodliwe jeżeli bierzesz takie leki jak Setaloft. Ile wzięłaś tego Setaloftu i czy lekarz ci zalecił ten lek? Jeżeli nie to musisz powiedzieć rodzicom że wzięłaś i ile tego zazyłaś. Niedobrze że się trzęsiesz. Energetyk i  Sertralina moga powodować  takie objawy.W laku masz napisane jakie są objawy niepożądane. Serce też może być mniej wyczuwalne. Najlepiej jakbyś to zwymiotowała. Bardzo ważne jest to że jeżeli czujesz pogorszenie się twojego stanu, trzęsienie nie ustaje, puls jest mało wyczuwalny to musisz powiedziec rodzicom czy osobom z którymi mieszkasz.
I zmień dietę. Poczujesz się lepiej.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gość gość napisał:

Lela, energetyki działają szkodliwie na mózg. Ty popiłaś jeszcze lek który jest Sertraliną (jest to psychotrop) który działa na nasz system nerwowy czyli mózg. Nie wolno tego ci więcej zrobić. Leki popijaj tylko wodą. I nie pij więcej energetyków bo to jest szkodliwe jeżeli bierzesz takie leki jak Setaloft. Ile wzięłaś tego Setaloftu i czy lekarz ci zalecił ten lek? Jeżeli nie to musisz powiedzieć rodzicom że wzięłaś i ile tego zazyłaś. Niedobrze że się trzęsiesz. Energetyk i  Sertralina moga powodować  takie objawy.W laku masz napisane jakie są objawy niepożądane. Serce też może być mniej wyczuwalne. Najlepiej jakbyś to zwymiotowała. Bardzo ważne jest to że jeżeli czujesz pogorszenie się twojego stanu, trzęsienie nie ustaje, puls jest mało wyczuwalny to musisz powiedziec rodzicom czy osobom z którymi mieszkasz.
I zmień dietę. Poczujesz się lepiej.

Leku nie popijałam energetykiem. Wzięłam go dopiero jakąś godzinę później. Pół tabletki. Przepisane przez lekarza. Czuję się już lepiej chociaż głowa dalej mnie trochę boli i znowu zaczęłam panikować.

Odnośnik do komentarza

Bierzesz 25 mg ? tak czy inaczej leki popijaj tylko wodą. Nie pij energetyków bo one bardzo wyniszczająco działają na nasz system nerwowy - mózg. Żle działają z lekami psychotrpowymi (np. takimi na depresję). Dostajesz Sertraline na poprawę nastroju, uspokojenie? Jeżeli tak to bierz zawsze o stałych porach, głowa może cię boleć bo się zestresowałaś. Nie rób tak więcej bo sama widzisz że nie warto sie później martwić. Zadbaj o zdrową dietę.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Bierzesz 25 mg ? tak czy inaczej leki popijaj tylko wodą. Nie pij energetyków bo one bardzo wyniszczająco działają na nasz system nerwowy - mózg. Żle działają z lekami psychotrpowymi (np. takimi na depresję). Dostajesz Sertraline na poprawę nastroju, uspokojenie? Jeżeli tak to bierz zawsze o stałych porach, głowa może cię boleć bo się zestresowałaś. Nie rób tak więcej bo sama widzisz że nie warto sie później martwić. Zadbaj o zdrową dietę.

Nie wiem ile to mg i nie mam pojęcia na co w ogóle dostaję te leki. Biorę je o stałych porach. Postaram się zadbać o zdrową dietę. Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...