Skocz do zawartości
Forum

Bardzo puchną mi kostki


Gość Anddrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anddrzej

Witam 

Zauważyłem że od jakiegoś czasu ( około roku ) bardzo mocno puchną mi nogi w kostkach czasem mniej a czasem bardzo mocno. Największy obrzęk który zauważyłem wyglądał jak mała piłka schowana pod skarpetą !  nigdy wcześniej tak nie miałem  i nigdy też nie widziałem aż tak mocno opuchniętych kostek . Dodatkowo na kostrach i palcach skóra zmieniła kolor na lekko brązowy i są na niej plamki jakby mnóstwo małych pieprzyków skupionych obok siebie. Nie wygląda to estetycznie i bardzo rzuca się w oczy. Nie mogę tego w żaden sposób usunąć. Jednego dnia kolor skóry jest bardziej intensywny drugiego mniej. Bardzo proszę o podpowiedź co to takiego i jak mogę zlikwidować ten kolor. idzie lato a ja nie mogę nosić nawet krótszych skarpet bo po prostu bardzo rzuca się w oczy kolor kostek i wygląda to po prostu źle !!!! mam 40 lat. Dziękuje wszystkim za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Cześć Anddrzej, najczęstszymi przyczynami obrzęków związanymi z układem krążenia są zaburzenia odpływu limfy, nagła niewydolność żylna, przewlekła niewydolność żylna. Przyczyny opuchnięć kostek nóg dotykają ludzi w różnym wieku i są związane z siedzącym trybem życia, chorobami nerek lub układu sercowo naczyniowego. Ważne aby nie prowadzić trybu siedzącego tylko chodzić nawet na krótkie spacery, ruszać się, masować opuchnięte miejsca aby pobudzić krążenie, także dobre są zimne okłady. Tak czy inaczej skonsultuj się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Zaniedbałeś zdrowie i pewnie zignorowałeś to kiedy się pojawiały pierwsze objawy. Poza tym nie taki diabeł straszny, a tobie powinno zależeć na zdrowiu skoro chcesz dalej pracować. Jesteś młodym człowiekiem. Na forum nikt cie nie zdiagnozuje i nie wykona badań. Tutaj można tylko podpowiedzieć po tym jak ktoś opisuje problem. Także nie czekaj z lekarzem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Ja dolegliwości z nogami i kostkami miałam przy przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych, po badaniach okazało się że mam początki zapalenia żył ;( zmieniłam antykoncepcję na diafragmę dopochwową i dolegliwości nie wracają. U mężczyzn to pewnie też może być spowodowane hormonami.

Odnośnik do komentarza

Ja przyjmujesz antykoncepcje hormonalną to się zbadaj w kierunku nietolerancji na hormony antykoncepcyjne i idź do lekarza ja odstawiłam hormonalną antykoncepcję- krążek, zaczęłam używam mechaniczną diafragmę dopochwową i mam spokój z bólami nóg 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...