Skocz do zawartości
Forum

bezradna.. czy to nerwcia ?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nigdy nie myślałam, że trafię na takie forum.. ale to co się ze mną dzieje od miesiąca nie daje mi normalnie żyć.

Dzień jak co dzień wstałam rano i poczułam okropne mdłości, ból w pachwinach i podbrzuszu. Cały dzień czułam się osłabiona. Kolejne dni było już coraz gorzej.. brak ochoty na zjedzenie czegokolwiek bo mdłości nie ustępują. Ucisk w głowie i ten straszny ból w pachwinach promieniujący na plecy i nogi. Od ubiegłego tygodnia zaczęłam mieć zawroty głowy. Zrobiłam badania krew, mocz, usg brzucha, tarczyca, ginekolog.. wszystko w normie.. Cały tydzień walczyłam ze sobą w pracy.. to była męka. Ostatniego dnia totalny kryzys., zasłabłam. Udałam się do neurologa, stwierdził że to na tle psychogennym.. Nie wiem czy nerwica tak się objawia ? te objawy są okropne.. Zawsze byłam nerwowa, od kilku lat poruszam się na wózku, ciągła walka i stresy związane z codziennym życiem. Poukładałam sobie w życiu na tyle ile mogłam, dużo mnie to kosztowało i nagle to.. nie mogę normalnie funkcjonować. Przeraża mnie chodzenie do pracy. Mieszkam sama, boje się o siebie...

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej uważam że to nerwica jednak nerwice dzielą się na lękową i sercową. Może być tak że w związku z tym ze jesteś osobą niepełnosprawną, nerwową od długiego czasu to system nerwowy po prostu został przeciążony. W obecnej sytuacji jaką mamy (Koronawirus) prawie każdy ma jakiś lęk że się zarazi. Poza tym nasz system nerwowy to mózg dlatego przy stresujących sytuacjach, lub po prostu gdy te leki i jakieś nerwowe sytuacje sie nawarstwiły głowa mogła zacząć dawać o sobie znać, tak samo reszta ciała która jest unerwiona. Brzuch "zawołał" że sie denerwuje. Przy bardzo silnej nerwicy mogą występować migreny. U ciebie badania wyszły w normie ponieważ twój system nerwowy został przeciążony. Za dużo stresu, pewnych sytuacji gdzie się ciąglę lub za bardzo denerwowałaś. I organizm dał o sobie znać abyś o siebie zadbała. Nie przeciążaj nerwów, staraj się nie denerwować wszystkim dookoła, nie oglądaj non stop tv, wiecej odpoczywaj. Krótko mówiąc dbaj o siebie, o odpoczynek o uzupełnianie witamin najważniejszych w tym okresie. Dbaj też o relaks bez tv, czyli np.książka, malowanie, rysowanie, pisanie, układanie puzzli, robienie origami, gotowanie, kąpiele z różanymi albo lawendowymi olejkami. Totalny relaks. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...