Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od telefonu i innych technologii - jak silne?


Gość Adka87

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Gość Unes napisał:

Dokładnie, motywacja i chęć zmiany to odpowiedni kierunek żeby zacząć poprawiać swoje postępowanie i jednocześnie jakość życia. 

Tak, a przede wszystkim robić wszystko etapami - a nie rzucać się od razu na wysokie cele. Tak jest łatwiej i łatwiej też się wtedy zmotywować ?

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Gość roziek napisał:

Tak, a przede wszystkim robić wszystko etapami - a nie rzucać się od razu na wysokie cele. Tak jest łatwiej i łatwiej też się wtedy zmotywować ?

Ważne że ludzie są coraz bardziej świadomi i zauważają problem. To już połowa sukcesu :))

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

To co ja mogę obserwować non stop obecnie w np. transporcie miejskim czy instytucjach publicznych, na spacerach w parkach to są ludzie w każdym wieku już z nosem w  Smartphonach czy iPhonach. Bez względu na wiek ludzi, w komunikacji miejskiej ludzie wsiadają i od razu wyciągają telefon. Czy to dzieci małe czy matki z wózkami, czy ludzie w średnim wieku. Coraz mniej ludzi widzę z książką w ręku. To co jest dla mnie porażające to to że rodzice bardzo wcześnie kupują na prezent lub już w wieku 2-3 lat pokazują dzieciom jak się "bawić" telefonem. Później jest tak żeby dziecko dało święty spokój rodzicom to dają właśnie albo telefon albo notebook i niech sobie dziecko z tym siedzi. Z drugiej strony rodzice nie są lepsi bo na placach zabaw czy w salach zabaw rodzice non stop patrzą tylko w telefon, dziecko chyba takim rodzicom gdy przychodzi i coś pyta, tylko przeszkadza bo rodzice są tak wciągnięci w internet że zapominają że jednak mają dziecko którym trzeba poświęcić czas, pojechać na rower, zabrać na wycieczkę, na spacer, są fajne wystawy dla już malutkich dzieci, rodzicom tak jak kiedyś moim czy nawet naszym dziadkom nie chce się czytać dzieciom książek. I w zasadzie mamy to co mamy. Można i trzeba korzystać z nowych technologii, z internetu, z telefonów, z komputerów. Ale niech to wszystko będzie z głową bo odnoszę wrażenie że ludzie w ogóle odeszli od wspólnego spędzania czasu na rzecz świętego spokoju każde w rodzinie (rodzice i dzieci) z internetem przez większość dnia.

Odnośnik do komentarza
Gość RenataMAZUR
Teraz, Gość kkasia napisał:

Ale tutaj nie chodzi o to aby całkowicie ograniczyć smartfony tylko aby ludzie się opamiętali że oprócz mediów społecznościowych istnieje inne życie.

Ciężko będzie. Bardzo ważne jest aby rodzice od najmłodszych lat przekazywali dzieciom co to jest prawdziwe życie a nie dawali telefony aby mieć chwilę spokoju.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość RenataMAZUR napisał:

Ciężko będzie. Bardzo ważne jest aby rodzice od najmłodszych lat przekazywali dzieciom co to jest prawdziwe życie a nie dawali telefony aby mieć chwilę spokoju.

Bardzo słuszna uwaga.

Ale niestety prawdziwa, w dzisiejszym świecie.

Odnośnik do komentarza

Na początku Internet był dla mnie oknem na świat. Surfowałam kilka godzin dziennie. Do tego doszły później portale społecznościowe, fora i portale randkowe. Nie pamiętam od  kiedy Internet stał się moim nałogiem. Na szczęście rodzina w miarę szybko dostrzegła problem. Zgłosiłam się do kliniki leczenia uzależnień Vita Libera w Warszawie https://vitalibera.pl/poradnik/uzaleznienie-od-internetu/. To było dość trudne przeżycie jednak warto było. Odzyskałam wolność i radość życia a ten post piszę ku przestrodze wszystkich użytkowników Internetu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...