Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od telefonu i innych technologii - jak silne?


Gość Adka87

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Gość Elka napisał:

Ostatnimi czasy dużo czytam na temat mindfullness i tego podobnych tematach, bardzo polecam każdemu. Takie uważne życie jest bardzo pomocne z walką z uzależnieniami, nie tylko od technologii - ale głównie tymi. Jest kilka fajnych książek o takiej tematyce. Warto jest uświadamiać się w takich tematach i to już niezależnie od tego czy książką, czy też filmem o którym tutaj wcześniej było wspomniane. Ważne, żeby działało. 

Możesz coś więcej powiedzieć o tych książkach? Widziałam o takiej tematyce kilka materiałów na yt i chętnie bym zgłębiła tą tematyka. Wydaje się bardzo interesująca i naprawdę może pomagać też w kwestii uzależnienia od technologii. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2020 o 18:05, Gość Kamila napisał:

Możesz coś więcej powiedzieć o tych książkach? Widziałam o takiej tematyce kilka materiałów na yt i chętnie bym zgłębiła tą tematyka. Wydaje się bardzo interesująca i naprawdę może pomagać też w kwestii uzależnienia od technologii. 

'Potęga Teraźniejszości', a poza tym takie dzienniki, albo właściwie podręczniki do nauki mindfullness - 'Mindfullness trening uważności - jak znaleźć spokój w pędzącym świecie' i 'dziennik uważności' bodajże z wydawnictwa Insignis ?

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz o tym słyszę, ale pewnie jak się przyjrzę swoim problemom z uzależnieniem od telefonu i policzę ile razy go w ciągu dnia używam i przeglądam social media to wyjdzie kilka ładnych godzin ... tak naprawdę mało efektywnie spędzonego czasu. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość Kacper napisał:

Pierwszy raz o tym słyszę, ale pewnie jak się przyjrzę swoim problemom z uzależnieniem od telefonu i policzę ile razy go w ciągu dnia używam i przeglądam social media to wyjdzie kilka ładnych godzin ... tak naprawdę mało efektywnie spędzonego czasu. 

Tak, kiedy ja sprawdziłam ile czasu spędzam na scrollowaniu facebooka to nie powiem, przeraziłam się. Dużo to uświadamia i pokazuje problem... 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.02.2020 o 13:53, Gość Milena napisał:

Tak, kiedy ja sprawdziłam ile czasu spędzam na scrollowaniu facebooka to nie powiem, przeraziłam się. Dużo to uświadamia i pokazuje problem... 

Myślę że przede wszystkim najmłodsi powinni być w tym uświadamiani. Ten film 'w lesie dziś nie zaśnie nikt' porusza trochę tą tematykę, powinno powstawać coraz więcej tych filmów. Oraz pogadanki w szkołach, też pewnie przyniosłyby jakiś skutek. 

Odnośnik do komentarza
Gość Martineczka

Moim zdaniem, teraz jest tak, jak jeszcze 30-40 lat temu z papierosami - dużo więcej ludzi paliło niż teraz, bo nie byli aż tak świadomi tego, jak papierosy szkodzą. Mam nadzieje, że opamiętanie w przypadku tego uzależnienia przyjdzie o wiele szybciej. Takie filmy jak 'w lesie dziś nie zaśnie nikt' mogą w tym pomóc ? 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Martineczka napisał:

Moim zdaniem, teraz jest tak, jak jeszcze 30-40 lat temu z papierosami - dużo więcej ludzi paliło niż teraz, bo nie byli aż tak świadomi tego, jak papierosy szkodzą. Mam nadzieje, że opamiętanie w przypadku tego uzależnienia przyjdzie o wiele szybciej. Takie filmy jak 'w lesie dziś nie zaśnie nikt' mogą w tym pomóc ? 

Dokładnie, ja sama pamiętam, że papierosy były po prostu popularne i modne, a nikt nie patrzył na szkodliwość. Teraz jest bardzo podobnie... 

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilczek
23 godziny temu, Gość Martineczka napisał:

Moim zdaniem, teraz jest tak, jak jeszcze 30-40 lat temu z papierosami - dużo więcej ludzi paliło niż teraz, bo nie byli aż tak świadomi tego, jak papierosy szkodzą. Mam nadzieje, że opamiętanie w przypadku tego uzależnienia przyjdzie o wiele szybciej. Takie filmy jak 'w lesie dziś nie zaśnie nikt' mogą w tym pomóc ? 

Swoją drogą obóz, który będzie pokazany w tym filmie, to wcale nie jest głupota. Moim zdaniem taki obóz w środku lasu młodzieży świetnie by zrobił! ? Chociaz w sumie harcerze nadal jeżdżą na takie ? 

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja
W dniu 27.02.2020 o 09:34, Gość Kamilczek napisał:

Swoją drogą obóz, który będzie pokazany w tym filmie, to wcale nie jest głupota. Moim zdaniem taki obóz w środku lasu młodzieży świetnie by zrobił! ? Chociaz w sumie harcerze nadal jeżdżą na takie ? 

Dokładnie! Wszyscy się ekscytują i wypytują o takie obozy, a przecież obozy harcerskie są też po części takimi obozami online ? Wystarczy się zorientować i już teraz możemy wysłać swoje dzieci na taki odpoczynek od mediów ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.02.2020 o 23:59, Gość OliwiaP napisał:

No ale nie jestem pewny, czy one są odcięte od sieci bo jednak teraz praktycznie wszędzie dobre telefony mają zasięg, a wyjazdy harcerskie nie są aż w tak głębokim buszu. 

No całkowite odcięcie od sieci w dzisiejszych czasach to chyba tylko w filmach ? Ten horror 'w lesie dziś nie zaśnie nikt' trochę o tym jest. ? 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Robson napisał:

No całkowite odcięcie od sieci w dzisiejszych czasach to chyba tylko w filmach ? Ten horror 'w lesie dziś nie zaśnie nikt' trochę o tym jest. ? 

Swoją drogą mega ciekawie wygląda ten film - może zadziała ku przestrodze, w końcu to straszne, że obozy offline musiały powstać ? Też czekacie na premierę?

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Kasiek napisał:

Swoją drogą mega ciekawie wygląda ten film - może zadziała ku przestrodze, w końcu to straszne, że obozy offline musiały powstać ? Też czekacie na premierę?

Tak, ja planuję wybrać się do kina - premiera ma fajną datę, w sam raz na horror ? 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Onna napisał:

Zobaczymy ile w nim będzie o uzależnieniu od telefonów, ale z chęcią się wybierzemy do kina bo już dawno nie byliśmy a mój mąż jest fanem horrorów wszelkiej maści. 

Fakt, polski horror to spore wydarzenie ? To uzależnienie od telefonów, to raczej nie jest żaden motyw przewodni, ale ważne, że w ogóle jest to poruszone. 

Odnośnik do komentarza
Gość Ktosiek
W dniu 5.03.2020 o 10:20, Gość Kropel napisał:

Fakt, polski horror to spore wydarzenie ? To uzależnienie od telefonów, to raczej nie jest żaden motyw przewodni, ale ważne, że w ogóle jest to poruszone. 

Moim zdaniem nawet takie wzmianki są skuteczne. A ten film o którym mówicie, to może być całkiem popularny, więc tym bardziej ?

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że to jest wszystko oparte na systemie wyrzutu dopaminy w mózgu i to właśnie w oparciu o takie, biologiczno-chemiczne podejście, najlepiej działać. Na co nam myślenie, żeby się powstrzymywac, jak mózg wie swoje to już lepiej kupić sobie system filtracji wody i pić czystą wodę powtarzając w kółko, że tego a tego nie będę robił, że na smartfon nie będę zaglądał itd. To walka niczym praca Syzyfa.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Okoń napisał:

Prawda jest taka, że to jest wszystko oparte na systemie wyrzutu dopaminy w mózgu i to właśnie w oparciu o takie, biologiczno-chemiczne podejście, najlepiej działać. Na co nam myślenie, żeby się powstrzymywac, jak mózg wie swoje to już lepiej kupić sobie system filtracji wody i pić czystą wodę powtarzając w kółko, że tego a tego nie będę robił, że na smartfon nie będę zaglądał itd. To walka niczym praca Syzyfa.

Nie wydaje mi się, żeby woda miała w tym jakieś znaczenie, więc słaba ta reklama xD 

Raczej po prostu uświadamiać ludzi o problemie, żadne cudowne sposoby tutaj nie zadziałają. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...