Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu


kajusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę tabletki już od ok. 5 miesięcy, teraz zapomniałam wziąć 4 tabletkę w pierwszym tygodniu, tzn. powinnam ją wziąć o 21 w czwartek, a wzięłam w piątek o godzinie 10. Dodam jeszcze, że nie zawsze biorę tabletki o 21 czasem mam przeskok 0 1-2 godz. Ostatni stosunek był we wtorek. Co należy zrobić w takim przypadku? Czy jest możliwość zajścia w ciążę i czy należy w takim wypadku stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam, tabletki antykoncepcyjne stosuję od 1,5 roku. W sobotę o godzinie 18:00 powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra ale o niej zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w niedzielę o 11:00 (czyli po około 17 godzinach od momentu kiedy powinnam ją przyjąć). Kolejną tabletkę wzięłam już normalnie o 18:00 w niedzielę i od tego czasu przyjmuję regularnie kolejne tabletki. W sobotę rano (przed pominięciem pierwszej tabletki a po 7 dniowej przerwie) odbyłam stosunek przerywany. Jaka jest szansa, że zaszłam wtedy w ciąże? Mój ginekolog stwierdził, że ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne a nawet go nie ma bo jajniki są osłabione. Mimo wszystko się stresuję i proszę o dokładne informacje jak to działa. Zażywam Microgynon21.

Odnośnik do komentarza

~ola2525
Witam, tabletki antykoncepcyjne stosuję od 1,5 roku. W sobotę o godzinie 18:00 powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra ale o niej zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w niedzielę o 11:00 (czyli po około 17 godzinach od momentu kiedy powinnam ją przyjąć). Kolejną tabletkę wzięłam już normalnie o 18:00 w niedzielę i od tego czasu przyjmuję regularnie kolejne tabletki. W sobotę rano (przed pominięciem pierwszej tabletki a po 7 dniowej przerwie) odbyłam stosunek przerywany. Jaka jest szansa, że zaszłam wtedy w ciąże? Mój ginekolog stwierdził, że ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne a nawet go nie ma bo jajniki są osłabione. Mimo wszystko się stresuję i proszę o dokładne informacje jak to działa. Zażywam Microgynon21.

Jestem w podobnej sytuacji, z tym, ze stosunek byl pełny. Lekarz powiedział ze wystarczy dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni, ale wg ulotki to jest duże ryzyko zajścia ciążę w tym przypadku. A jak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Witam i proszę o odpowiedź , najlepiej jakiegoś lekarza, albo znawcę.. Czwartą tabletkę z blistra przyjęłam ok. 14-15 godz później niż powinnam. Kolejną przyjęłam normalnie. Tego dnia gdy przyjęłam normalnie odbył się stosunek tzw. pełny... Po tym dniu znów przyjęłam tabletkę normalnie. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Nie mogę się skontaktować z moją gin..

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych OC-35. 6 i 7 dnia podczas drugiego opakowania (czyli w pierwszym tygodniu) pominęłam tabletki. Tabletki zawsze przyjmuję o 19.30. Współżyłam z chłopakiem 6 dnia rano, oraz 5 w nocy, w obu przypadkach chłopak doszedł we mnie. Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas tych dwóch stosunków? tzn wiem, ze jakieśtam ryzyko jest, ale czy ryzyko jest duże??

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pytanie czy to sa skutki przerwania diane???Przez 3 lata brałam diane 35 . Jednak chciałam sobie zrobic przerwe na 3 miesiace odstawiłam tabletki okres miałam regularny za kazdym razem. Ostatnio wróciłam z powrotem do diane 35 jednak przerwałam zazywanie tabletek w połowie opakowania z przyczyn zdrowotnych--- przy czym od początku zazywania tabletek wspołżyłam z mężem zawsze z uzyciem prezerwatywy. niestety dzis mija 31 dzien kiedy nie dostałam okresu wogole ani zadnych plamień. Mam wizyte u swojego ginekologa dopiero za 3 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam . Biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 miesięcy. Pierwszego tygodnia we wtorek i środę odbyłam stosunek z wytryskiem , w piątek zaś zapomniałam o tabletce ,którą wzięłam dokładnie 11,5h poźniej. Kolejny tydzien od zapomnianej tabletki nie współżyłam. Czy jest duże prawdopodobieństwo ,że zaszłam w ciążę? (W ulotce pisze ze do 12h jeśli przyjmiemiy zapomnianą tabletke to antykoncepcja jest zachowana , jednak to było tylko pół godziny róznicy )

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini. W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek przydarzyła mi się następująca sytuacja - pominęłam 6 tabletkę z blistra, powinnam ją przyjąć w piątek. W sobotę rano współżyłam z partnerem i o stałej porze, tj. o 18.00 przyjęłam tabletkę z tego dnia oraz tą pominiętą z piątku. Czy ryzyko zajścia w ciążę jest wysokie?

Odnośnik do komentarza
Gość Morswin1994

~a...l
Witam. Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini. W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek przydarzyła mi się następująca sytuacja - pominęłam 6 tabletkę z blistra, powinnam ją przyjąć w piątek. W sobotę rano współżyłam z partnerem i o stałej porze, tj. o 18.00 przyjęłam tabletkę z tego dnia oraz tą pominiętą z piątku. Czy ryzyko zajścia w ciążę jest wysokie?

Ja takze mam podobna sytuacje. Zapomnialam wziac 7 tabletke o 20 Nastepnego dnia o 19 mialam stosunek pelny i o 20 wzielam obie tabletki. Czy jest duze ryzyko zajscia w ciaze? Czy musze wziac tabletke po?

Odnośnik do komentarza
Gość Marta 2127

W czwartek zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, w piątek, sobotę i niedzielę nie brałam ich , stosunek odbył się w piątek i sobotę, narzeczony "doszedł we mnie" . Istnieje możliwość zajścia w ciaze? Miałam wtedy dni niepłodne, więc sama już nie wiem jak to jest...

Odnośnik do komentarza
Gość Kamyczek06

Witajcie.
Biorę tabletki antykoncepcyjne.
W zeszłą niedzielę wzięlam pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Brałam regularnie tabletki. Wczoraj zapomniałam jej wziąc a dzisiaj rano wspołzyłam. Dzisiaj jest 8 dzień nowrgo.opakowania licząc od 1 tableyki. Nie wzięłam 7 dnia czyli wczoraj w sobote. Tą tabletkę wczorajszą wzięlam rano przed stosunkiem. Czy jest duze ryzyko zajscia w ciążę? Pomózcie proszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...