Skocz do zawartości
Forum

Zakochanie się w starszym o 10 lat kuzynie


Gość ona1991ona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zwracam się z problemem z którym już nie wiem jak sobie radzić mam bardzo skomplikowanom sytuację. Od nie pamiętam jak dawna zakochałam się w moim starszym o prawie 10 lat kuzynie (wiem, że nasuwa się tu pytanie czy to nie jest przyczyną braku ojca otóż nie co prawda mój tata nie żyje od 12lat ale tu zupełnie nie chodzi o to by ów kuzyn mi go zastępował). Wiem, że to uczucie jest złe ale silniejsze ode mnie próbowałam je zmienić ale nie potrafię on występuje w moim życiu codziennym nie ma szans na to bym np. wyjechała i o nim zapomniała, próbowałam związać się z kimś innym ale nie mogę za każdym razem coś nie wychodzi, a dostawałam propozycje związku od naprawdę atrakcyjnych, kiedy próbuję zainteresować się kimś innym nagle wszędzie pojawia się jego imię to w TV je ktoś wymawia, albo jest na reklamie itp. Pisałam wcześniej już o tym na innych forach ale tam wszyscy mi mówili pójdziesz na studia to kogoś poznasz … jestem na studiach i sytuacja się nie zmieniła. Nic mu nie mówiłam o moich uczuciach bo boję się, że może go to przerosnąć i odwróci się ode mnie. Spędzamy ze sobą czas jeździmy razem na imprezy do znajomych itp. On w obecnej chwili jest kawalerem parę lat temu był związany z pewną dziewczyną ale ona go zdradzała, poróżniły ich charaktery i rozpadło się teraz potajemnie (wiem o tym tylko ja a wolała bym nie wiedzieć) spotyka się z pewną mężatką tylko i wyłącznie w sprawach zaspokojenia potrzeb seksualnych widziałam ich konwersacje na GG wielokrotnie pytała się go czy on ją kocha zawsze odpowiadał jej, że nie i że to nie ma szans w międzyczasie odwiedza też portale randkowe. Traktuje mnie inaczej niż inne kuzynki mam dostęp do wszystkich jego kont internetowych, w wielu sprawach wzajemnie sobie pomagamy, często o swoich rzeczach nie mówi „moje” tylko „nasze”, kiedyś nawet wspomniał, że gdybyśmy nie byli kuzynostwem już dawno by się za mnie wziął. Na imprezach zawsze mnie pilnuje, he he kiedyś inny kuzyn namawiał mnie do zapalenia papierosa a on powiedział że jeśli tylko spróbuje to o wszystkim powie mojej mamie :P.

Odnośnik do komentarza

to Twoj bliski kuzyn czy jakas dalsza rodzina? bo jak dalsza rodzina to bierz sie za niego :P a jak dosyc bliska to sama nie wiem... z jednej strony milosc to milosc ale w koncu jesli sie kochacie... sama nie wiem jak bym postapila mowie, jesli dalsza rodzina - zostancie parą, jesli blizsza, musisz mu powiedziec ze dobrze by bylo gdyby jego nie bylo wasze tylko jego, wiez zeby nie robic sobie nadziei pogadac konkretnie zeby nie dawal zadnych aluzji itd zeby byl chlodny to moze i Ty sie jakos zdystansujesz bo inaczej to sie bedzie ciagnelo i ciagnelo

Odnośnik do komentarza

Mysle, że nie możesz się pozbyć jego ze swojej głowy i serca, bo on jest cały czas obecny w Twoim życiu. Skoro widujecie się codziennie, razem chodzicie na imprezy i mówicie o rzeczach, że są wspólne to wygląda jakbyście byli parą. Powinnaś z nim porozmawiac na ten temat. Może on myśli tak samo jak Ty? Najwazniejsza sprawa to jak bardzo blisko jesteście poprzez więzy rodzinne. Jesli naprawde blisko i bycie razem jest zupełnie wykluczone to musisz z nim zerwac kontakt. Nie spotykaj się z nim, nie chodź z nim na imprezy, nie rozmawiaj, nie dzwoń. Taki detoks.

Odnośnik do komentarza

Jeśli to daleki kuzyn, nic nie jest niemożliwe, ale jeśli bliska rodzina, lepiej zakończyć tę przyjaźń a przynajmniej bliskie stosunki. Nie wierzę w to, że nie możesz ograniczyć Waszych relacji, a dopóki tego nie zrobisz, cały czas będziesz w stanie zauroczenia, bo nie pozwalasz minąć temu stanowi będąc cały czas przy swojej sympatii. Jeśli chcesz pozbyć się uczuć do kuzyna - to jest najlepsze rozwiązanie. Powinnaś być szczera wobec siebie i wobec niego, powiedzieć mu, że Twoja sympatia wymknęła się trochę poza granice sympatii rodzinnej i że nie chcesz zakochać się bardziej i cierpieć z powodu niespełnionej miłości, ponieważ łączą Was więzy krwi a dzieli różnica wieku - to też może mieć znaczenie. Dlatego jeśli nie chcesz sobie robić złudnej nadziei, powinnaś tę sprawę rozwiązać raz na zawsze, aby wygasło Twoje zauroczenie, a przez to żebyś mogła związać się z innym chłopakiem, z którym będziesz szczęśliwa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

To jest Twoj kuzyn po co kusić los. Lepiej by Ci bylo gdybys urwala kontakt wtedy latwiej byloby Ci sie odkochac bo tak cale zycie bedziesz za nim wzdychac az pewnego dnia obudzisz sie sama w wieku 40 lat z platoniczną miloscia do kogos z rodziny

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Teraz to już się wszystko popieprzyło!!! Łatwo powiedzieć zapomnij o nim, ogranicz spotkania, odizoluj się ale jak skoro częściowo pomagam mu w dokumentacji firmowej i stały kontakt jest nieunikniony a nie należę do ludzi którzy mówią "radź sobie sam" i za wiele mu zawdzięczam żeby się teraz od niego odwrócić!!! A za radę znajdziesz sobie innego też serdecznie dziękuję otóż na sylwestra poznałam pewnego chłopaka tylko mu niepotrzebnie zawróciłam w głowie bo nic do niego nie poczułam unikałam spotkań chociaż nie jedna chciała by takiego bo chłopak anioł ale nie dla mnie zakochał się i teraz też tylko cierpi :( to wszystko jest beznadziejne może lepiej gdyby mnie nie było ....

Odnośnik do komentarza

A za radę znajdziesz sobie innego też serdecznie dziękuję
to w takim razie nie szukaj innego tylko nadal badz zakocha w kuzynie marnuj sobie zycie liczac na cos czego nie bedzie i patrz jak sprzed nosa uciekaja Ci normalne zwiazki. sama podkopujesz dołek pod soba

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam,
Co jest istotne, to nie piszesz jaki jest stopień pokrewieństwa między Wami, a między innymi od tego zależy sposób rozwiązania Twojego problemu.
Zakochanie się w członku rodziny, jest w naszej kulturze czymś społecznie nieakceptowanym, zakazanym. A w miłości, szczególnie na etapie fascynacji i zakochania się "zakazany owoc lepiej smakuje". Być może Twoją fascynację kuzynem potęguje właśnie fakt, że jest to uczucie społecznie zakazane. Jeśli nie wiąże Cię z nim bliskie pokrewieństwo, radziłabym powiedzieć mu o swoich uczuciach. Być może rozmowa z nim spowoduje, że jeśli Twoje uczucia przestaną być tajemnicą, czymś skrywanym, okaże się, że wcale nie są takie silne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jeszcze zalezy od tego jak kuzyn to wszystko widzi. Bo wiadomo relacje rodzinne sa wazne zalezy czy to bliski czy daleki krewny choc kuzyn wydaje mi sie raczej kims bliskim bo to chyba taki jakby brat cioteczny. Musicie sie zastanowic czy Wasz zwiazek mialby szanse przetrwac i czy w ogole miałby racje bytu, wazne jest tez to czy kuzyn cos by chciał, jak Cie traktuje czy jako członka rodziny na którym mu zalezy ale tylko w rodzinnych wieziach czy moze bierze pod uwage ewentualny zwiazek. Mysle ze powinniscie sie zastanowic co do siebie czujecie, szczerze porozmawiac i zastanowic sie jakie sa szanse. Jesli są - czas pokaze, jesli nie, trudno Ci bedzie odkochac sie skoro ciagle jestescie blisko siebie. Musisz sama wiedziec czego pragniesz.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

wiesz, ja patrzę na Twoją sytuację z innej strony, bo też kochałam kiedyś kuzyna (on niby tez, ale po latach okazało się ze jest jedną z niewielu osób którym nawet nie chcę patrzeć w oczy) , co prawda nie byliśmy parą oficjalnie ale wiele nas łączyło. I szczerze Ci powiem, ja bym po prostu powiedziała. To pomoże, będziesz wiedziała na czym stoisz i w pewnym sensie uwolnisz się od tego. To bez sensu trzymać to w tajemnicy. Ja sie zawsze smieje z ludzi którzy mowią ale jak to, marnujesz sobie zycie itd itp, bo miłość to miłość, tego nie zwalczysz, to może się ewentualnie wypalić.
Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...