Skocz do zawartości
Forum

Oczyszczanie twarzy z wągrów


karolinexxx

Rekomendowane odpowiedzi

mie pomógl na wagry peeling z kroundu taki ostry drobno ziarnisty , zel z farmony - dermacos za 16 zl w aptekach i uzywanie ze dwa razy w tygodniu maseczki z zielonej glinki , tylko to w najczystszej postaci w proszku nie w jakis kremach czy maskach ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wągry - inaczej zaskórniki - powstają w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Zmiany te dotyczą osób o cerze mieszanej oraz tłustej. Mamy tu do czynienia z nadmierną produkcją sebum skórnego.

Do niedawna w wielu gabinetach kosmetycznych stosowano metodę oczyszczania mechanicznego skóry. Obecnie powoli się od tego odchodzi, gdyż zabieg ten groził powikłaniami takimi jak przerwanie ciągłości skóry oraz zdeformowanie "porów" skórnych. Co więcej, w wyniku mechanicznego oczyszczania, skóra otrzymuje sygnał, że trzeba zintensyfikować produkcję sebum. W skutek tego zaskórniki tworzą się częściej.

Obecnie bardzo skuteczną metodą usuwania wągrów jest wykonywanie zabiegów na bazie kwasów (np. peelingi chemiczne) oraz peelingu kawitacyjnego.

Peelingi chemiczne zawierają w składzie kwasy, które usuwają z powierzchni skóry obumarły naskórek i odblokowują ujścia mieszków włosowych. Dzięki temu sebum skórne wydostaje się na powierzchnię skóry i nie dochodzi do powstania zaskórnika. Ponadto peelingi chemiczne stymulują odnowę komórkową - dzięki temu spowalniamy procesy starzenia się skóry.

Regularnie wykonywany peeling chemiczny poprawia stan skóry, wyrównuje nierówności, a nawet redukuje przebarwienia posłoneczne.

Godne polecenia są również kremy zawierające wysokie stężenie kwasów - najlepiej około 15%. Można je stosować samemu w warunkach domowych. Należy pamiętać o tym, aby w czasie takiej kuracji chronić skórę przed promieniowaniem UV za pomocą filtrów słonecznych.

Terapię można wspomóc tonikiem oraz maską o właściwościach ściągających. Dzięki temu pory będą mniej widoczne. Tonik stosujemy rano i wieczorem, zaś maskę 2-3 razy w tygodniu.

Peeling kawitacyjny to zabieg wykonywany za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki z wykorzystaniem odpowiedniej cieczy. W wyniku kontaktu ultradźwięków z cieczą dochodzi do powstawania w jej obrębie pęcherzyków pary co powoduje odrywanie się obumarłych komórek oraz zaskórników z powierzchni skóry.

Odnośnik do komentarza

Zuczek
Na wągry stosuję peeling brzoskwiniowy HB. Niby wszyscy mówią, że najlepiej iść do kosmetyczki, ale mnie żadna kosmetyczka z Katowic nie pomogła. Sama staram sobie radzić z niesfornymi wągrami...

Być może zabiegi, które dobrała kosmetyczka nie były odpowiednie dla Twojej cery. Profesjonalna kosmetyka potrafi zdziałać cuda na skórze pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy preparaty kosmetyczne. Na zaskórniki polecam peelingi chemiczne, takie jak: Zmodyfikowany MESOPEEL JESSSNER oraz SLOW PEEL Xylogica.

Odnośnik do komentarza

~malinkaa1
a da się usunąć zaskórniki w taki sposób, by nie podrażnić skóry? niestety mam słabe naczynka, które pękają, więc musze uważać ;/

W Twoim przypadku dobrze by się sprawdził peeling chemiczny. W szczególności, że istnieją peelingi przeznaczone do cery naczynkowej. Po zabiegu nie tylko redukujemy liczbę zaskórników, ale również zaczerwienienie skóry wynikające z rozszerzenia naczyń krwionośnych. Mechaniczne usuwanie zaskórników raczej odradzam, gdyż w ten sposób może dojść do pogłębienia zmian naczyniowych na skórze.

Odnośnik do komentarza

A ja Wam powiem tak,

Od kiedy używam tylko naturalne kosmetyki problemy skórne zniknęły :) a też wiecznie miałam krostki na buzi.
Nie myję twarzy wodą z kranu a tylko Wodą Różaną. W sklepach w necie woda różna kosztuje 8 zł! Używam krem Ziai - tu wybór ogromny. Od chwili, gdy odstawiłam drigie kosmetyki typu Iwostinu, Garniera itp. moja skóra odpoczywa. Oczywiście 2 razy w roku Polecam Oszczyczanie twarzy u dobrej kosmetyczki i efekt murowany.
Dziś żałuję moich pieniędzy wydanych na drogie żele i kremy. Kosmetyki z reklam tylko nam podrażniały mi skórę, a przyznam, że duuużo mnie kosztowały i dobrane przez kosmetologa nie jednego.

Odnośnik do komentarza

zosiax92
Na dobre oczyszczenie skóry szczególnie po peelingu gruboziarnistym, który potrafi trochę rozgrzebać i poroznosić bakterie warto nałożyć maseczkę z glinki zielonej - łagodzi i działa przeciwbakteryjnie :) tylko wygląda się w niej jak potwór z Loch Ness :D

W przypadku, gdy na powierzchni skóry występują stany ropne to warto jednak zrezygnować z peelingów ziarnistych. Rzeczywiście mogą one roznieść bakterie i spowodować infekcje zdrowych partii skóry. Lepiej wykonać peeling enzymatyczy bądź też profesjonalny peeling chemiczny w gabinecie kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza
Gość klaudynkaGość

Witam miałam taki sam problem siostra doradziła mi na wacik nalać 3 krople wody utlenionej dosypać czubek łyżeczki sody i tyle samo soli i przyłożyć to do miejsca z wągrami na 15 minut ładnie je wybiela i zmiękcza a potem piling bardzo delikatny można też tonikiem wymyć i niema śladu po nich

Odnośnik do komentarza

~klaudynkaGość
Witam miałam taki sam problem siostra doradziła mi na wacik nalać 3 krople wody utlenionej dosypać czubek łyżeczki sody i tyle samo soli i przyłożyć to do miejsca z wągrami na 15 minut ładnie je wybiela i zmiękcza a potem piling bardzo delikatny można też tonikiem wymyć i niema śladu po nich

Z wodą utlenioną lepiej nie przesadzać ;). Środek ten jest przeznaczony do odkażania płytkich ran. Natomiast soda oczyszczona i sól są często z powodzeniem wykorzystywane do domowych zabiegów pielęgnacyjnych - warto oczywiście pamiętać o umiarze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...