Skocz do zawartości
Forum

Ruchy w odbycie


Gość Volie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś miesiąc temu po przebytej biegunce zaczął boleć swędziec i piec mnie odbyt. Od lekarza otrzymałam czopki Ruskorex i maść Hemocortin HC. Objawy minęły pozostał rozpierajacy bol i wyskoczył mi guzek. Lekarz stwierdził zakrzep i nie kazał nic z tym robić. Kupiłem diosmine i korę dębu. Ból minął. W dalszym ciągu czuje jakby coś ruszało mi się w odbycie. Stosuje diosmine i czopki procto glyvenol ale nie pomoga. Co może być przyczyną tych ruchów. Czuję to praktycznie cały czas Dodam że nie długo mam wizytę u proktologa.

Odnośnik do komentarza

Witam,
niestety wiem z doświadczenia, że walka z chorobą hemoroidalną potrafi być długa i męcząca. Leczę swoje podobnie jak ty, dodatkowo staram się wypróżniać w pozycji kucznej (mam przy sedesie mały stołek, który pomaga :) ), dodałem do diety nasiona babki, żeby zwiększyć ilość błonnika, dzięki temu zawartość jelit opuszcza mój organizm dużo szybciej i łatwiej, praktycznie przy minimalnym parciu. Na pieczenie i świąd pomagają mi czopki proktosedon, a na ból maść z lidokainą. Myślę też jednak o zabiegu, bo borykam się z tym problemem już długo, a farmakoterapia pomaga w moim przypadku na łagodzenie objawów, nie likwidując niestety przyczyny, może też powinnaś przedyskutować to ze swoim lekarzem.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...