Skocz do zawartości
Forum

czy ona ma jakiś problem?


Rekomendowane odpowiedzi

chciałam się komuś doradzić jak to widzi . wiec pracowałam w firmie nazwę ją X na nie pełny etat . w kwietniu tamtego roku znalazłam prace w firmie Y . w czym problem ? moja ciotka się dowiedziała od kogoś ze zmieniłam prace . zawsze jak mnie widzi pyta co tam u ciebie i za każdym razem jeden tekst( wcześniej nie zwracałam na to jakieś wielkiej uwagi ) no teraz to przynajmniej zarobisz bo w X to grosze zarabiałaś . na początku myślałam ze ona się cieszy ze mam lepsza prace . do ostatniej rozmowy ostatnio ją spotkałam zaczęła znów ta gadkę o zarobkach w firmie X i dosrywać ze za parę groszy pracowałam tyle . mam wrażenie ze ona ma jakiś z tym problem ? czy misie zdaje?

Odnośnik do komentarza

Może ma z tym problem, ale Ty też mam problem z tym, że ona ma problem i to jest chyba większy problem.

Co Cie obchodzą jej problemy? Moze nawiązuje, bo chce wiedzieć ile zarabiasz ;).
Powiedz, że ludzie po to zmieniają prace, by mieć lepiej, że nie słyszałaś, aby było odwrotnie i nie rozumiesz czemu ciocia się dziwi? Powiedz, że nie zdradzisz jej ile masz więcej, bo obowiązuje Cie tajemnica zawodowa.
A potem żyj swoim życiem i ją olej.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Javiolla
Może ma z tym problem, ale Ty też mam problem z tym, że ona ma problem i to jest chyba większy problem.

Co Cie obchodzą jej problemy? Moze nawiązuje, bo chce wiedzieć ile zarabiasz ;).
Powiedz, że ludzie po to zmieniają prace, by mieć lepiej, że nie słyszałaś, aby było odwrotnie i nie rozumiesz czemu ciocia się dziwi? Powiedz, że nie zdradzisz jej ile masz więcej, bo obowiązuje Cie tajemnica zawodowa.
A potem żyj swoim życiem i ją olej.


Dobry pomysł, ja jeszcze podsunę inne rozwiązanie. Po prostu wyjść naprzeciw sytuacji i spytać dlaczego interesuje się Twoimi zarobkami i jakie znaczenie ma dla niej ilość zarobionych przez Ciebie pieniędzy. Jeśli nie jest zbyt nachalna to powinno wystarczyć. Jednak gdy nadal będzie chciała mówić na ten temat, wymawiając się np. troską o Twoją pprzyszłość, to dodać stanowczo iż to są Twoje pieniądze i ona nie musi się o nie troszczyć gdyż sama potrafisz. To raczej powinno skutecznie zadziałać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...