Skocz do zawartości
Forum

Implant czy most


Gość Aimarka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sophiera

Myślę, że lepiej jednak postawić na implant. Jak już wstawisz go i nowego zęba, to nie musisz się przejmować, że będzie to widoczne. Zęby też ie będą się rozchodzić, nie ma żadnych widocznych drutów, alni niczego takiego, ten ząb jest potem już jak twój. A przynajmniej mój implant taki jest, robiłam w Dentalu na Lwowskiej w Lublinie, gdzie mają bardzo dobrych dentystów, świetne ceny, no i wszystkie usługi wykonują profesjonalne, są rzetelni, polecam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.07.2019 o 09:12, Gość rellme napisał:

. Implanty mogą być także pewnego rodzaju fundamentem dla wielu rozwiązań protetycznych — także protezy ruchome mogą być osadzone na implantach - nie wymaga to szlifowania pozostałych zębów.
Wiadomo, ze nie jest to rozwiązanie takie tanie, ale dla zdrowia i komfortu warto jest się na nie zdecydować:
https://implantytorun.pl/w-jaki-sposob-odpowiednio-nalezy-pielegnowac-implanty-stomatologiczne/
Szczególnie, ze wiele gabinetów daje możlwość obecnie kupowania implantów na raty.

Tanio, nie tanio, ale chyba warto te implanty, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2020 o 16:41, Gość lea88 napisał:

Również polecam skonsultować się ze specjalistą. Ja po takiej konsultacji z drem Jakubowskim w Dent Sm zdecydowałam się na implant i nie żałuję :) Grunt to dobry specjalista, który pokaże Ci plusy i minusy danego rozwiązania. Sprawdź sobie więcej na stronie kliniki https://edclinic.pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/

A taki implant to trwały jest?

Odnośnik do komentarza

Ja postawiłam na mosty bez szlifowania, żeby nie niszczyć zębów sąsiednich. Będę takie robić dwa. Wybrałam Klinikę Fabdent na Bemowie (Warszawa), bo oferują protetykę cyfrową, co gwarantuje świetne efekty - estetyczne, wytrzymałe i precyzyjnie wykonane uzupełnienia. 

Odnośnik do komentarza

Myślę,  że zamiast pytać na forum powinnaś iść na konsultacje do specjalisty. To on zdecyduje która opcja będzie dla Ciebie lepsza. Jeśli szukasz dobrego specjalisty to ja mogę polecić Ci Eurodental w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza

Most jest większym obciążeniem dla bocznych zębów nie masz gwarancji ile wytrzymają jeśli jest możliwość lepiej dołożyć do implantu ale i tak trzeba zrobi badanie i znaleźć dobrego lekarza.

Sama mam kilka koron porcelanowych i dwa implanty:

https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/korona-porcelanowa/

Zakladałam tutaj w Gdańsku ( moge polecić  - obecnie jest to najlepszy gabinet protetyczny w Trójmieście). 

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina50

Implant będzie droższy niż most, ale też jest bardziej wygodny i wydaje mi się że wygląda bardziej naturalnie. Niemniej jednak najlepiej iść do gabinetu i tam obgadać sprawę z profesjonalistą. Ja chodzę do Centrodent w Konine i ich jak najbardziej mogę polecić. Tym bardziej że sama u nich miałam robiony implant. Poszło wszystko bardzo sprawnie a płatność mam rozłożoną na raty.

Odnośnik do komentarza

Palenie rzeczywisćie moze miec negatywny wpływ na implant zebowy. Ale palenie ma negatywne działanie nie tylko na sam implant ale po prostu na jamę ustną i jej stan. Zęby szybciej się psuja, masz przebarwienia. Implant potem faktycznie moze się róznic kolorystycznie. O alkoholu nie słyszałem, raczej nie bedzie miał wpływu o ile nie będziesz pił codziennie. W przypadku implantu na pewno trzeba bardziej dbac o stan jamy ustnej, szczotkować zęby praktycznie codziennie po kazdym posilku. Niemniej warto,  bo obecnie nie ma lepszej metody na odzyskanie uzębienia.

Mogę tutaj również polecić dobry gabinet w Krakowie https://stomatologiaswiatkowska.pl/implanty-zebow-implantologia/ Możecie mieć pewność, ze implant zostanie wstawiony profesjonalnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...