Skocz do zawartości
Forum

Zanik libido u kobiety


Gość Asiawojciszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asiawojciszka

Mam problemy z libido. Zastanawiam się czy moze mieć to związek z nadciśnieniem na jakie choruję? Staram się lekami regulować ciśnienie, ale wiadomo, ze czasami tak się zdenerwuję, że ciśnienie mi podskoczy. Dodam, że poprzednia praca powodowała we mnie duzy stres, totalnie sobie nie radziłam, zrezygnowałam z niej. Aktualnie również mam tendencje do denerwowania się, ale jest lepiej. Nie muszę codziennie męczyć się jak zwlekam się z łóżka z myślą, że wybieram się do znienawidzonej pracy. Dodam, że od 2 lat mniej wiecej mam zaburzenia libido i z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość babkasprawka

Nie wiem czy ciśnienie jest tutaj problemem.Obstawiam, ze raczej stres bo skutki jakie powoduje w psychice czy w organizmie tak szybko nie znikną. Proponowałabym po pierwsze zbadać sobie hormony i zobaczyć czy wszystko jest z hormonami w porządku. Po drugiej warto jest na pewno zrobić coś dla własnego małżeństwa.Wyjeciać gdzieś na wakacje, wypróbować zabawek erotycznych....

Odnośnik do komentarza
Gość eromerka

A ja bym proponowała wypróbowanie sobie tabletek na libido bo bardzo często brak ochoty na seks wynika z niedoboru witamin. Bardzo skuteczne działanie w tabletkach na libido miewa L arginina. Jeśli nie masz problemów z hormonami to wypróbowałabym wlaśnie to.A jak to nie pomoże to widzę tutaj jedynie jedno rozwiązanie. Mianowicie pomaszerowanie do psychologa albo do seksuologa.

Odnośnik do komentarza
Gość babkasprawka

Tabletki tak, jak najbardziej ale jedynie jeśli autorka przebada się hormonalnie. No i jeszcze jedno. Tabletki tabletkom są nierówne bo są skuteczniejsze środki i mniej skuteczne środki. Na pewno nie polecam tutaj asequrelli z uwagi na to, że jest to w zasadzie jedynie placebo. O wiele lepszy skład mają na przykład libido therapy czy viamea. Zawierają w sobie L argininę a to właśnie L arginina pozytywnie wpływa u kobiet na libido.

Odnośnik do komentarza

Po
ciąży miałam straszny spadek libido. Na początku myślałam że to normalne ale to trwało bardzo długo. Potem stwierdziłam że trzeba coś z tym zrobić. Zaczęłam brać tabletki. One są ziołowe więc spokojnie można brać bez konsultacji z lekarzem. Do tego oczywiście więcej zaangażowania. Zaczęliśmy po prostu więcej się przytulać, wysyłać sobie pikantne smsy w ciągu dnia, robić sobie małe niespodzianki. Takie codzienne budowanie relacji i dobra suplementacja to był u nas strzal w dziesiątkę. Ochota wróciła i satysfakcja również.

Odnośnik do komentarza
Gość eromerka

No wlaśnie o libido therapy mi tutaj chodzi. Zapomniałam napisać. Bardzo dobre tabletki, które sama przetestowałam. . Brałam je kilka miesięcy po porodzie jak miałam problem z ochotą na seks. Tylko trzeba nastawić sie na to, ze tabletki te bierze się przez dluższy czas bo dopiero wtedy można zobaczyc ich działanie. Nie ma sensu co nastawiać sie tutaj na działanie po jednej czy po kilku tabletkach. Trzeba to brać przynajmniej przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość Asiawojciszka

Dziewczyny robiłam sobie badania hormonalne i wszystko było z nimi w porządku To w zasadzie pierwsze co sobie zrobiłam :( Ale wszystko jest ok. Dobra, wypróbuję te tabletki o których piszecie.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj, na prawdę warto. To jest sprawdzony preparat. Jeszcze dobrze zadbać o zdrowie fizyczne. Bo jak się człowiek zasiedzi przed TV to ciężko się podnieść do sypialni. Najlepiej wybrać chociaż lekką aktywność 1-2 razy w tygodniu. Jakieś bieganie czy pływanie. Ważne żeby ćwiczyć coś co sprawia przyjemność. Ja jak wracałam z basenu to zawsze z rozpędu szliśmy potem do sypialni.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta211

Stres to potrafi rozłożyć na łopatki, nic się nie chce. Ja to jeszcze bałam się wpadki, to już całkiem mi się odechciewało seksu. Też robiłam badania, nic tam nie wyszło niepokojącego. Mój ginekolog poradził mi żebym spróbowała antykoncepcji, że może to mnie odblokuje. I wiecie, miał rację. Nie od razu, bo pierwsze dwa miesiące to organizm się przyzwyczajał do hormonów, ale teraz mogę powiedzieć, że wszystko wróciło do takiego stanu jakiego oczekiwałam. Libido też jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marta211

@eskana; wiesz, też się na początku obawiałam reakcji organizmu. Tak jak napisałaś, różnie z tym bywa. Ale nie było źle absolutnie. Wiadomo jakieś mdłości na początku, ból głowy i taka jakbym bardziej senna była i zmęczona. Ale do przeżycia i nie trwało to długo jak pisałam. Tak jak mi lekarz tłumaczył nawet do 3 miesięcy może trwać takie przystosowanie organizmu.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta211

dziewczyny, jasna sprawa, że to ginekolog dobiera antykoncepcję; ja akurat biorę tabletki, które nazywają się belara; tak jak wcześniej wspominałam, na początku trochę gorsze samopoczucie, ale teraz jest tak jak powinno być, jest ochota na seks, jest przyjemność i spokój, że jestem zabezpieczona :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Karlolinka23

Może to przez stres. Ja miałam spadek libido po antykoncepcji hormonalnej, nie stosujesz ? Używam teraz Cyclotest MyWay do sprawdzania płodnych dni ( wówczas się silniej zabezpieczamy, ale już bez tabletek ) Może musisz sobie zrobić nastrój, zadbaj o swoje ciało i umysł, daj sobie odpocząć i będzie lepiej

Odnośnik do komentarza

Brak ochoty na seks może być spowodowany np brakiem owulacji podczas której dochodzi do zapłodnienia więc organizm przygotowuje się do tego min. wzmożoną ochotą na współżycie. Jeśli problem jest poważny to wizyta u lekarza jest obowiązkowa, oprócz tego można śledzić swoją owulację i sprawdzać czy w ogóle występuje, ja monitoruje swoje cykle za pomocą testera owulacji ze śliny afrodyta, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Czasami zanik libido może świadczyć o źle dobranej antykoncepcji hormonalnej, bywa i tak po prostu...Dlatego tak ważny jest wywiad z lekarzem na początku i bardzo istotne jest to, żeby lekarz przepisał badania, u mnie tak się stało i ginka przepisała mi pigułki anty vines ultralekkie i faktycznie trafiła w dziesiątkę

Odnośnik do komentarza
Gość Gośka540

Zaburzenia libido mogą być początkiem różnego rodzaju chorób, dlatego idź do lekarza on ci pomoże, u mnie problem zniknął po odstawieniu tabletek, dzisiaj po ciążach używam diafragme caya łącznie z żelem plemnikobójczym, ochrona jest mechaniczna, zakładam ja przed każdym stosunkiem, a że ma jeden rozmiar to nie ma szans by się niedopasowała, ja kupiłam ją na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

U mnie jedyne co pomogło to zmiana anty, pigułki mi bardzo obniżyło libido więc przestałam się katować, a że zerwałam z partnerem to juz nie muszę zabezpieczać się w ciągły sposób, teraz zakładam diafragmę caya żel plemnikobójczy i jestem nawilżona no i mam ochotę na seks zawsze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...