Skocz do zawartości
Forum

Alkohol w młodym wieku


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Otóż impreza się odbyła. Podjąłem decyzję, że nie będę w ogóle pił. Uzasadniłem kierując się wskazówkami, które mi podsunęliście, że to źle wpłynie na moja kondycję, a staram się o przyjęcie do drużyny siatkówki (co jest prawdą). Na początku oczywiście dziwne miny, ale jak już zaczęli pić to w sumie chyba zapomnieli o mojej abstynencji. W szkole przylgnęła do mnie łatka Abstynent, ale nawet nie uważam ją za obraźliwą. Rozmawiałem też z rodzicami o tym, że na tej imprezie, jak to bywa na 18nastkach będzie alkohol i powiedziałem im, że nie będę pił, ale jak będe miał swoją 18nastkę a to już niedługo to spróbuję alkoholu i zobaczymy co to będzie. Tylko, żeby się mnie w klasie nie czepili, że przecież o kondycję dbam i nie mogę pić, ale może jakoś się z tego wykręce :) Chociaż od razu mówię, że nie wiem czy pijąc przekrocze dawkę większą niż 5 kieliszków albo dwa piwa, bo jak widziałem co się z ludźmi działo to nie mam ochoty iść w ich ślady...

Odnośnik do komentarza

No i gratulacje :)... Mhmm... Ja też chodzę od czasu do czasu na imprezy z alkoholem, osobiście mi to przeszkadza, ale trzeba się spotykać ze starymi kumplami z klasy ;). Uwielbiam widok jak powiem coś o alkoholu i zawsze jest taka sama mina xD maja zdziwko. Często proponują mi abym się z nimi napił, ale mój wzrok wyjaśnia Im wszystko. Ewakuuję się z takich imprez jak zaczynają spuszczać głowy. Są już na tyle napici, że nie można wciś największy kit. Raz się zdenerwowałem i wyszedłem jak mój przyjaciel sięgał po 2 piwo( a 4 w dniu), jakby nie inny kolega wylałbym Mu te piwo na głowę. Dlatego jeśli Cię będą namawiać odmów, zapomną o tym po 2 kieliszku albo jednym piwie, jak Cię coś bardzo wnerwi lepiej wyjść. Przynajmnej ja tak robie i jeszcze żadnych konsekwencji z tego nie było. Jeśli masz zaufanie u rodziców mogą Ci tego zazdrościć(w moim wypadku tak jest ale ja odpowiadam tak: 'Bo jeden chce i nie może a drugi nie chce a może'). Nie wiem gdzie mieszkasz i jak tam wygląda z piciem, jeśli będziesz na jakiejś wielkiej imprezie, i kupisz sobie picie lepiej wypij wszystko na raz(moja znajoma padła ofiarą pigułki gwałtu, dlatego że kupiła sobie Cole i piła ją po trochu, a co najlepsze trzymała szklanke w ręce przez cały czas). Mam też znajomych, którzy uważali mnie za nienormalnego bo nie piję, kilka zdań wymienionych między nami i teraz normalnie ze sobą rozmawiamy, Ty dobrze zrobileś:
'to źle
wpłynie na moja kondycję, a staram się o przyjęcie do drużyny siatkówki (co jest prawdą)'
Jest to prawdą i możesz to poprzeć dowodami :). Dobrze, że są na świecie jeszcze ludzie, którzy nie piją w młodym wieku.
PS. Nie chcę w żadnym stopniu obrazić pijących, bo już tak myśleliście.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dawid tez myślę, że dla równowagi w systemie przyda się, jak ktoś nie będzie pił, przynajmniej na razie, bo i co dobrego by mi przyszło z tego picia teraz? Mam duzo nauki, duzo treningów, a jak się ma kaca to chyba nie jest się zdatnym do niczego, a ja nie mam chwili do stracenia. A powiedz Dawid jak chodzisz na imprezy i wszyscy piją, to przejmujesz się tym, żeby im pomagać, jak już przegną? Bo nie do końca wiem jak powinienem się zachowac. Czy lepiej iść wczesniej do domu i udawać, że mnie to nie obchodzi? To troche nie zgodne z moim kodeksem etycznym, ale właśnie nie wiem... Poradż coś Kolego Abstynencie :)

Odnośnik do komentarza

Roxter... Ja Ci powiem tak... Przejmuję się co się z nimi dzieje jak mnie niema, ale ja Im mówilem, że jeśli przegniecie to na mnie nie liczcie bo mówie Wam nie poraz pierwszy i ostatni że picie alkocholu jest w naszym wieku złe(a przynajmniej daję Im to do zrozumienia). Wiesz co? Czasem przydałaby się niektórym jakaś nagana, może wdedy zrozumieją ze nie warto. Jak już mówielm wcześniej raz byłem wlaśnie na takiej imprezie z alkocholem... przeczytaj sobie co się wtedy działo. Ja mówię i będę mówić, że każdy wiek ma swoje prawa. Mój Tata nie pił w moim wieku, a aniołkiem nie był. Palił papierosy, ale teraz naprawde wie, że to jego życiowy błąd, zniszczył sobie zęby i zdrowie. Teraz łatwiej załatwić alkochol, wystarczy telefon lub sms do pełnoletniego kumpla i się ma to co się chciało. Są też takie lokale, w kórych sprzedają alkochol nieletnim. Osobiście denerwuje mnie to i jak mnie ktoś zabierze do takiego lokalu to zrobię awanture, nawet jeśli mieliby mnie wynieść. Tak naprawde Oni nie wiedzą co robią, mają takie klapki na oczach z napisem 'ZYSK'. Jak taki młody chłopak zobaczy, że tam mu sprzedadzą piwo bez gadania będzie tam chodził-tak robi wiele niestety. Po prostu nagrać to i sądzić się z nimi, bo innej możliwości tu niema. Ja nietoleruję picia w młodym wieku, ale muszę to znosić. Mój Tata się ździwił jak powiedziałem Mu ile teraz pije ludzi mojego wieku. Mniemam, że Twoi rodzice też tak zaaragowali :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...