Skocz do zawartości
Forum

Bóle podbrzusza i opóźnienie miesiączki przy ujemnym wyniku testu ciążowego


Gość jowituska303

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jowituska303

Witam mam pytanie.Więc zacznę od tego miesiączka spóżnia się 4 dni.Wykonałam test ciążowy wyszedł ujemny. Zrobiłam badanie krwi beta HCG i wyszedł 1,20 mlU/ml zapytałam pielęgniarki odpowiedziała ze jest ujemny i zapytała ile mi sie spóznia okres powiedziałam 4 dni a ona na to że może być za wcześnie i lepiej będzie jak zrobię sobie ponowne badanie za okolo dwa tygodnie.Odkąd miałam dostać miesiączki miewam co wieczór takie małe bóle podbrzusz,jestem bardziej senna,rozdrażniona.Aha jest zapytanie czy jesli doszło do zbliżenia 10.09 a miałam dostac okres 17.09 czy jest możliwe ze wtedy mogło dojśćdo zapłodnienia oczywiście mam regularnie co 28 dni bo słyszałam ze nawet owulacja moze sie przesunąć o pare dni.Proszę o dopowiedz za ktora będę bardzo wdzieczna.MIerze tez o róznych porach temperaturę i wychodzi albo 36,8 lub 37,2 jest po prostu roznie

Odnośnik do komentarza

jeżeli nie używaliście zabezpieczenia to istnieje prawdopodobieństwo ciąży. A co do testu to nieprawda. Test robi się ok. 10 dnia potem może być ujemny,bo ponoć stężenie hormonów się reguluje Moja siostra była w 3 miesiącu ciąży i zrobiła test i wyszedł ujemny. Test się robi ok. 10 dnia wtedy jest wiarygodny. Później tylko ginekolog może stwierdzić ciążę już na USG.

Odnośnik do komentarza

beta hcg po 10 dniu daje wynik w zasadzie pewny to prawda, wiec jezeli moglo dojsc do zapłodnienia 10 wrzesnia, to mozesz go powtorzyc, ale mysle ze za 2 tygdonie to za dlugo ja bym powtorzyla za kilka dni i jezeli wyszedlby ujemny a mialabym objawy to zrobilabym usg

Odnośnik do komentarza

Ja wcześniej myslałam, że wynik ujemny to poniżej 5 a dodatni powyżej 5, ale jedna dziewczyna na forum robiła niedawno to badanie i jej powiedzieli w laboratorium, że wynik poniżej 1 to ujemny a powyżej 1 dodatni. Może są jakby dwa rodzaje tego testu i stąd ta różnica. Może to zalezy od laboratorium? Bo normy są zależne od rodzaju testu, jednostek i jeszcze kilku parametrów.

Tak samo dziwnie z tym, kiedy robić betę. Zawsze myslałam, że beta daje wiarygodny wynik nawet już 6 dni od zapłodnienia, a pani doktor mówi, że 8-9, a ta pielęgniarka to już w ogóle głupotę chyba Ci strzeliła. Różnica dwóch dni to jeszcze rozumiem, bo zalezy czy bierzemy pod uwagę stosunek czy zapłodnienie, bo wiadomo, że zapłodnienie jest później niż stosunek.

Test zrobiłaś w dobrym czasie. Powtarzanie za dwa tygodnie jest bez sensu. Moim zdaniem powinnaś powtórzyć teraz badanie, ale w innym miejscu, w innym laboratorium czy szpitalu, nie wiem gdzie robiłaś to badanie.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...