Skocz do zawartości
Forum

Wizyta u dentysty- mam wielkie wątpliwośći


Gość Wkurzony2

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u dentysty na kontroli, wykryto mi zaawansowaną próchnicę , po czym przy robieniu plomby na ścianie zęba (na refundację - czyli dziadowską) wyleciała. Dentystka podjęła się próby drugiej na ścianie zęba, i zrobiła tylko połowę bo miała dużo ludzi zapisanych na godziny (tak jak ja). Czuję plombę cały czas. Ja tez zapisałem się na godzinę i wymagam aby plombę założyła w całości a nie połowę , w ogóle co to znaczy?
Wyszedłem zły, po za tym miejsce gdzie zakładała plombę zaczęło mnie boleć. Nic nie powiedziałem bo od razu przyszedł drugi pacjent. Mam tego jasna cholera dość. Co robić. Umówiłem się na drugi termin, bo dentystka kazała jak najszybciej, założę już drugą plombę ale lepszą zapłacę i jak mi zrobi znowu w połowie to mnie szlak trafi. Bo wtedy już za coś zapłacę, i chcę żeby zrobiła to dobrze a nie po łebkach.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że tak nie powinno być. Niestety wielu dentystów zostało nimi dla pieniędzy. Są całe miasta gdzie nie znajdziesz jednego dobrego dentysty, postępują jakby byli w zmowie. Tym na pewno nie zależy im na dobru pacjenta, tylko na mamonie. Wiem to od mojej dentystki która jest świetna. Potwierdza to protetyczka z którą ona współpracuje, choć mają gabinet i pracownię w odległych miastach. Kiedy trzeba jeżdżę z bliskimi między nimi, choć sam mieszkam w jeszcze innym mieście.
Zmień dentystę bracie. "Niech Pan tam nie idzie". Poważnie, nie wracaj do tamtej pseudo dentystki.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to że umówiono mnie do tej samej dentystki, i to samo ciągle. Szukam nowej dentystki ale nie wiem jak szukaj, a jak znowu trafię na jakaś co robi "po łebkach". Nawet moja dziewczyna powiedziała, że dziwnie postąpiła, i że nie powinno się czuć plomby, bo dentystka powinna zapytać czy pan czuję plombę to przyszlifuje ja panu. Ale z tego co się dowiedziałem , mieli u dentystki straszne opuźnienia. Z jakiej racji nie wiem naprawdę. O co chodzi z tymi opóźnieniami,? że pacjenci nie przychodzą czy jak?
Mogę zmienić ota tak dentystkę? czy to nierealne?
2 lata temu tam byłem , bolał mnie ząb, a oni nie umieli stwierdzić dlaczego mnie bolą zęby, kazali mi robić rendgen i nic nie swierdzli.
Dobrze że teraz przynajmniej stwierdziła "zaawansowaną próchnicę wewnątrz zęba , i na ścianach zęba" .
Powiedziałem też że widać dziurę, na zębie jak patrzę do lustra, a ona odpowiedziała że "możliwe" . Nawet nie powiedziała do kiedy mam nie jeść. Musiałem zapytać. Dodam że ta dziadowska plomba na refundację , przy zakładaniu jej spadła raz, widziałem że dentystka się śpieszy i że nie będzie to dobrze zrobione.
szukać następnej przychodni czy dać sobie siana?

Odnośnik do komentarza
Gość JanekzJanek

Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej iść do stomatologa prywatnego niż do tych na refundacje. I oczywiście jeśli jeden wykazuje brak profesjonalizmu to jechać gdzie indziej.

I mówię wam, naprawdę lepiej zębów nie olewać i chodzić na te kontrole co pół roku. Ja nie chodziłem od lat, doprowadziłem uzębienie do fatalnego stanu i niedawno ku ich ratowaniu (w końcu się przebudziłem gdy zaczęły się bóle) przeszedłem serię zabiegów gdzie za wszystko zabuliłem około 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość JanekzJanek

Oczywista oczywistość, że możesz wybrać salon stomatologiczny jaki chcesz tak samo jak salon fryzjerski. Nie idź do przychodni!! Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej iść do stomatologa prywatnego niż do tych na refundacje. I oczywiście jeśli jeden wykazuje brak profesjonalizmu to jechać gdzie indziej.

I mówię wam, naprawdę lepiej zębów nie olewać i chodzić na te kontrole co pół roku. Ja nie chodziłem od lat, doprowadziłem uzębienie do fatalnego stanu i niedawno ku ich ratowaniu (w końcu się przebudziłem gdy zaczęły się bóle) przeszedłem serię zabiegów gdzie za wszystko zabuliłem około 2500 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...