Skocz do zawartości
Forum

Chrypka przy zwapnieniu na szyi


Gość ktokolwiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ktokolwiek

Mam 23 lata.
Od 3 lat mam nieustającą chrypkę. Rzadko kiedy kaszlę bądź kicham, tylko sporadycznie. Zwiedziłam już wielu lekarzy, zaczynając od rodzinnego oraz laryngologa, a kończąc na kardiologu.

USG szyi pół roku temu "wykryło" 3 mm zwapnienie, żadnych innych zmian. Morfologia z rozmazem - wszystko w normie.
TSH również w normie.

Nie mam pojęcia od czego mogę mieć tą chrypkę. Jest doś denerwująca...
Dodam, że nigdy nie paliłam papierosów ani nie piłam alkoholu.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Nie określiła Pani dokładnie miejsca, w którym wykryto zwapnienia, więc trudno powiedzieć, czy mogłyby być odpowiedzialne za przewlekłą chrypkę, której przyczyn może być wiele. Być może nadużywa Pani głosu w swojej pracy. Brałabym też pod uwagę refluks żołądkowo-przełykowy, jeżeli dodatkowo ma Pani dolegliwości, takie jak zgaga, puste odbijania czy cofanie się treści żołądkowej do przełyku. Czasami nie da się uchwycić przyczyny chrypki, wtedy jest to tzw. chrypka czynnościowa. By uzupełnić diagnostykę, radziłabym wykonać zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej, jeśli do tej pory nie było robione, i jego wynik skonsultować z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość ktokolwiek

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Jedno 3 mm zwapnienie wykryto w lewym płacie szyi.
Miałam robione RTG klatki piersiowej - prawidłowe.

Nie mam "mówionej" pracy, raczej "pisaną".

Jeśli chodzi o odbijanie się, uczucie cofania się pożywienia - owszem, pojawia się to. Nie zdawałam sobie sprawy, że można te dwie rzeczy połączyć razem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...