Skocz do zawartości
Forum

Problem po odstawieniu Anafranilu SR 75mg


Gość kmb14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat, od roku leczylem się na nerwice natręctw (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne). Brałem leki: Anafranil SR 75 mg (pół tabletki rano, cała tabletka wieczór), Rispolept (2 tabletki wieczór). Niestety jadąc na święta do rodziny zapomniałem wziąć ze sobą leków. Z racji tego, że moje obsesje te najcięższe juz minęły, a te co pozostały juz raczej farmakologicznie nie wyleczę, to postanowiłem ze odstawie leki. Tak wiem, że nie można odstawiać Anafranilu nagle, powinno się stopniowo. Jednak nie moglem brać leków przez 5 dni, więc jakbym chciał do nich wrocic to musiałbym znowu stopniowo bo wziecie duzej dawki to były szok dla organizmu. Objawy ostawienia mialem przez jakieś 7 dni, jakoś przeżyłem. Teraz jest całkiem dobrze.
(Z tego co wiem, anafranil powoduje mniejszy popęd seksualny).
Jednak pojawił się bardzo dziwny problem. Dodam iż nie współżyję seksualnie. Podczas dużego podniecenia, bez stymulacji penisa potrafię dojść do orgazmu... Podczas stymulacji również nie potrzebuje dużo czasu, jest to zaledwie kilka/kilkanaście sekund... Zawsze mi sie wydawało, że w przyszłości mogę mieć problem z przedwczesnym wytryskiem, ponieważ podczas masturbacji nigdy nie potrzebowałem duzo czasu, ale teraz to jest jakas masakra....
I stąd moje pytanie. Czy wypada psychiatrę poinformować o zauważonych objawach?(Nie chcę wyjść przed lekarzem na idiotę). Czy od tego jest seksuolog? Oraz może jakieś rady, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Nie jest całkiem dobrze skoro opisujesz problem. Pomijając zalecany etap stopniowej redukcji dawki leku aż do zera zakłóciłeś homeostazę i masz efekt. Upłynęły dopiero 2 tygodnie od chwili nagłego przerwania przez Ciebie farmakoterapii. Proponowałbym Ci zrobić krok a właściwie 2 kroki w tył i zażywać 1 całą tabletkę tego leku przez 2 tygodnie a następnie 1/2 przez kolejne 2 tygodnie. Teoretycznie możesz odzyskasz swój pierwotny IELT po 2 tygodniach od ostatniej dawki leku, może trochę później. Jeśli ktoś zna lepszy wariant to sam go chętnie przyswoję.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...