Skocz do zawartości
Forum

Czy można wyrzucić pracownika przez sms bez wyjaśnień?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedwczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie pracodawca przedstawił mi warunki pracy i umowy. W związku z tym wczoraj miałam swój pierwszy dzień w nowej pracy aby troszkę się zapoznać z innymi pracownikami oraz nabrać troszkę wiedzy. Szef również zapewniał, że szykuje dla mnie umowę, a dokładnie umowę zlecenie gdyż nigdy nie pracowałam na podobnym stanowisku i chciał abym się poduczyła do czasu aż nabiorę wprawy. Wszystko ładnie pięknie, dostałam własną szafkę, ubrania robocze itd. Współpracownicy to co mieli mnie nauczyć oczywiście nauczyli, byli bardzo pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Dziś miałam iść na zmianę nocną ale gdy się rano obudziłam, zobaczyłam sms od szefa. Treść brzmiała tak: "W związku ze zmianą sytuacji w firmie, informuję, że nie mogę pani zatrudnić. Oferta pracy jest nieaktualna." Byłam w szoku, a kiedy prosiłam o jakieś wyjaśnienie to szef napisał, że nie mogę wiedzieć dlaczego. Po chwili odpisał, iż to przez sprawy organizacyjne w firmie. Nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu mnie wyrzucił. Nie czuję się niczemu winna, bo niczego nie zawaliłam, wszystko co miałam robić, zrobiłam. Inni pracownicy również nie mieli się czego uczepić, bo pytałam ich o opinię. Wydaje mi się to śmieszne. Dodam, że jest to stacja benzynowa i dostałam się na stanowisko kasjera. Wobec tego czy pracodawca może mnie wyrzucić z dnia na dzień, poprzez zwykły sms i bez jakiegokolwiek wyjaśnienia? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Może w oczach szefa się nie sprawdziłaś, może byłaś jedną wielu ofert, ale to nie ma znaczenia.
Nie wyrzucił Cię z pracy, bo nie byłaś przyjęta i nie powinnaś podejmować pracy, nawet na przyuczenie, bez podpisania umowy.
Szef też postąpił niezgodnie z kodeksem pracy, jeśli byłaś jeden dzień w pracy bez umowy.

Ale to już też praktycznie nie ma znaczenia, chyba, że chciałabyś się ciągać po sądach pracy, przy tym nic nie zyskujac.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...