Skocz do zawartości
Forum

Chłopak, który jest rasistą


Gość GąskaMalwinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GąskaMalwinka

Mam problem z moim chłopakiem. Kocham go bardzo jesteśmy prawie rok ze sobą planujemy wspólną przyszłość. Chodzi o to, ze on jest fanem sportu, piłki nożnej itd. Wiem, że pewnie pomyślicie, że jest kibolem, ale to nieprawda. Jest cudowny!!! Problem jest taki, że jest bardzo nietolerancyjny i chyba jest rasistą. Kiedyś jak siedzieliśmy w restauracji, stolik obok nas chciała usiaść parka chlopak - Polak i dziewczyna - ciemny kolor skóry, nie wiem jaka nacja, ale widać że jakaś mulatka czy coś. I on zaczął kłótnie że po co tu siadają i w ogóle zaczął tak obrażać ją że to restauracja dla białych itd. Ja się rozpłakałam i uciekłam. mówił ze go poniosło i że tak nie myśli, ale ostatnio jak czekałam na niego w umówionym miejscu, widziałam jak szedł i popchnął czarnoskórego i jeszcze zwyzywał go, że to on na niego wpadł. Kocham go ale wstyd mi jest za niego, jego koledzy są tacy sami, nie wiem co mam zrobic, aby sie zmieniłl. Nie każe mu kochac wszystkich ale nie moze przeciez tak traktowac innych ludzi, czasem mi mowi ze panstwa sa po to aby zyli w nim jego obywatele a nie mieszanie ras, kultur itd. Czasem go popieram ale nie chce aby sie tak zachowywal wstyd mi strasznie i przykro jak z nim rozmawiać???

Odnośnik do komentarza

ja bym zostawiła takiego chłopaka, pewnie jest rasistą, antysemitą i w ogóle ma jakieś skłonności narodowościowe, za jakiś czas okaże się, że należy do jakiejś bojówki czy coś. po co Ci taki chłopak - wstyd i tyle, zrobi komuś krzywde i go aresztują. moim zdaniem to on ma jakiś dziwny światopogląd i bedzie chciał Cię również zmanipulowac, abyś myślala tak jak on. Wiem, że go kochasz ale zastanów się czy warto z nim byc

Odnośnik do komentarza

Witaj ,w Anglii mieszkam od okolo roku ,mieszkam w Slough ,jest to najbardziej zroznicowane etnicznie miasto w calej wielkiej Brytanii ,poza obszarem wielkiego Londynu.
Ostatnio rozmawialem z czlowiekiem z Nigerii ,czarnoskorym ,ktory powiedzial mi piekne slowa ,ze tu wszyscy traktuja sie jak bracia ,Indianie ,Polacy ,czarnoskorzy itd
Anglia pod zakresem rasizmu ma rygor ,ze nawet za popchniecie kogos z innego kraju mozna sporo zaplacic ,jesli on poda go do sadu lub nawet isc do wiezienia ,ale Polska nie ucywilizowala sie do tego stopnia ,z tego wzgledu ze jest tam zbyt malo czarnoskorych,kiedys przejezdzajac przez Lodz widzialem dwoch czarnoskorych ,w swoim miescie gdzie mieszkalem widzialem tylko jednego ,a mieszkalem tam ponad 7 lat (Bielsko Biala) ,Ty jako kobieta powinnas wytlumaczyc chlopakowi ze jego zachowanie nie jest mile ,ze jest Ci przykro ,ze musisz na to patrzec i ze masz nadzieje ,ze to zmieni dla Ciebie ,bo szanujesz kazdego czlowieka i on tez musi ,bo to sa tacy sami ludzie jak my ,i niczym sie nie roznia tylko odcieniem skory ,postaraj sie mu wytlumaczyc ze jego zachowanie martwi Ciebie i nie chcesz tego widziec.

Odnośnik do komentarza

ja bym go zostawiła... Nie może tak traktować ludzi... To nie dopuszczalne. Nie wiem jakie Ty masz podejście, ja jestem bardzo tolerancyjna i ie obchodzi mnie kolor skóry czy z jakiego kraju jest ale dla mnie liczy sie tylko charakter. Ja bym go na Twoim miejscu zostawiła, bo nie wiadomo co mu odbije, może przstaną mu się podobać ludzie o ciemnej cerze, albo o zbyt jasnej, bo nie będą Słowianami....

Odnośnik do komentarza

Porozmawiaj z nim powaznie, ale przygotuj się do tej rozmowy i postaraj się wytłumaczyć, że jego poglądy sa krzywdzące i złe. Jeśli nie będzie dało mu się przetłumaczyć, nie będzie nawet chciał słuchać to lepiej się z nim rozstań, bo będziesz cierpiała. Skoro potarfi nienawidzic bez powodu to nigdy nie wiadomo czy nie zwróci się przeciwko Tobie.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem, czemu zaczęłaś wypowiedź, jakby usprawiedliwiając go, że 'jest fanem piłki' - nie każdy fan piłki jest rasistą. Sama uwielbiam futbol i takie uogólnianie mnie dotyka.
Co do Twojego faceta, gdyby mój facet coś takiego zrobił, nie uciekałabym z płaczem, a wydarła się na niego, że ma przeprosić ową kobietę. Twój chłopak nie jest 'chyba' rasistą. Jest nim na sto procent. Zastanów się czy jesteś na tyle silnie psychicznie by go zmienić. Bo chyba nie zamierzasz żyć z takim burakiem?

Odnośnik do komentarza
Gość GąskaMalwinka

Ja sobie mogę mówić, krzyczeć, prosić i zalewać się łzami, on uważa, że tak ma być i koniec, w ogóle jest bardzo nietolerancyjny to nie dotyczy tylko czarnych ludzi, ale także azjatów, Żydów czy kogokolwiek. On wychodzi z założenia że to polska i tylko polak moze tu zyc a inni nie bo mają swoje kraje. kocham go ale nie zniose tego, pozatym nawet jesli z nim zerwe to przeciez on nadal taki bedzie a ja chce z nim byc ale zbey on sie zmienil tylko jak?????? wiem hanka ze to ze jest fanem pilki nie rowna sie ze jest rasista ale ja mysle ze to przez jego kolegow kibicow bo oni wszyscy maja takie same poglady, zastanawiam sie czy on nie nalezy do jaiejs grupy huliganow......... nie wiem co mam zrobic po prostu nie wiem, nie chce aby uprzykrzal komus zycie i byl tak ograniczony w postrzeganiu swiata. boli mnie to bardzo bardzo sie go wstydze nie wiem co robic :(((((((((((((

Odnośnik do komentarza

Burak to odpowiednie określenie. Jeśli podejrzewasz, że jest chuliganem to naprawdę chcesz z nim być? Zastanów się co tak naprawdę w nim kochasz i dlaczego chcesz z nim być? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że taka osoba może być czuła w stosunkach z bliskimi.

Odnośnik do komentarza

Niektóre kobiety tak mają, że zamiast odejść staraj się zmieniać swoich mężczyzn. Z jednej strony to dobrze o nich świadczy, ale z drugiej pokazuje trochę ich naiwność i głupotę. Uważa, że Polska tylko dla Polaków? Nie wyjeżdżajcie nigdzie indziej - powiedz mu, że w takim razie Hiszpania tylko dla Hiszpanów, a Egipt tylko dla Egipcjan. Ja bym na Twoim miejscu pokazała mu jak trywialne ma poglądy, a nawet (nie wiem czy to pedagogiczne podejście) zaczęła je wyśmiewać. W sensie 'nie idziemy do kfc, bo to nie polska knajpa', 'nie jemy kebaba bo to od Turków' itd. Może jeżeli poczułby się ośmieszony, zacząłby myśleć? Jeżeli nic by nie pomogło, zagroziłabym zerwaniem, bo nie miałabym zamiaru wstydzić się za jakiego prostackie poglądy.

Odnośnik do komentarza

Już widzę, jak kibol i chuligan idzie na rozmowę do psychooga, żeby pozbyć się problemu, którego absolutnie nie widzi...

ale podoba mi się pomysł hanki, żeby ośmieszyć jego ideologię poprzez takie wstawki, że nie jemy w mcdonaldzie, bo to amerykańska knajpa itd. Jak zacznie przymierać głodem to może mu się w móżdżku odmieni.

Zagrożenie zerwaniem nie sądze, żeby podziałałao, bo jakos wie wyborażam sobie, że dla kobiety zrezygnowałby ze swoich poglądów.

No i największy problem, że on nie jest sam, bo jego towarzystwo całe ma takie same poglądy i przez to nigdy się swoich nie wyzbędzie jak będzie się ciągle z nimi zadawał. Żeby go zmienić trzeba by wyrwac go z tego towarzystwa. Moim zdaniem to mission impossible. lepiej siebie wyrwać z tego układu.

Odnośnik do komentarza
Gość GąskaMalwinka

rozmawiałam z nim w ostatnim czasie pare razy na ten temat za kazdym razem kłótnia... mysle czy by nie umowic sie z nim na jakies spotkanie ze znajomymi przyprowadzic koleżankę która ma czarną skórę, ciekawe jak sie zachowa uprzedze ją co i jak .... myslicie ze probowac??? To nie jest moja koelzanka to znajoma mojej znajomej ale dla dobra sprawy bym ją zgadała na te spotkanie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...