Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić w przypadku opisanych problemów z kręgosłupem u osoby starszej?


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 miesięcy moja babcia ma poważne bóle całych kończyn dolnych. Byliśmy już u różnych specjalistów ortopedy który twierdził że babcia ma coś z kręgosłupem i wysłał ja na rehabilitację. Rehabilitant nie podają się rehabilitacji ponieważ z przeswietlenia wyczytal że coś może być poważnego i rehabilitacja tylko zaszkodzi więc wysłał nas do neurologa neurolog zlecił tomografie komputerowa oraz badania krwi z tomografii wyszło że babcia ma złamana jakąś blasze w kręgosłupie a z krwi że miała podwyższone d - dimery (10000) neurolog skierował nas do chirurga, chirurg zlecił noszenie gorsetu na kręgosłup oraz badanie usg żył. Po tym badaniu kozalo się że babcia ma zakrzepice dostała serię 30 zastrzyków (5 zrobionych) ale jest coraz gorzej dodam że babcia ledwo chodzi ma czucie w nogach lecz ma je bezwladne strasznie się męczy bo ból nie ustępuje dodam że babcia miała zlecone leki rozluzniajace mięśnie i przyjmuje je razem z zastrzykami bo tak zlecił lekarz. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Opisana sytuacja jest trudna do leczenia... Zakrzepica żył, zwłaszcza żył głębokich jest przeciwwskazaniem do wielu zabiegów rehabilitacyjnych. Ta choroba może też powodować duże dolegliwości bólowe. Ale myślę, że z kręgosłupem można popracowac manualnie. Choć dobrze by było mieć zielone światło od lekarza... Także nalezy szukać dobrego fizjoterapeuty..
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...