Skocz do zawartości
Forum

Ogromna wrażliwość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 13 lat i chodzę do 7 klasy szkoły podstawowej. Jestem bardzo, ale to bardzo wrażliwy. Gdy ktoś mnie obrazi bardzo mocno to przeżywam i nie mogę przestać o tym myśleć. Nie mam prawdziwych przyjaciół, z którymi mógłbym o tym porozmawiać. Mam tylko kolegów, którzy pewnie prędzej by mnie wyśmiali, niż spróbowali zrozumieć. Głównie przez nich to piszę. Często mam myśli samobójcze, bo uważam, że życie to same problemy, z którymi moja wrażliwość sobie nie poradzi. Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Jak przestać wszystko przeżywać. Gdyby ktoś chciał, abym popełnił samobójstwo z pewnością nie musiałby się wysilać. Proszę nie pisać komentarzy o tym, żebym zmienił towarzystwo, bo to niemożliwe. W szkole nikogo takiego nie ma, a spoza szkoły praktycznie nikogo nie znam. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza

Witam jesteś młodym człowiekiem i szczególnie teraz w okresie dojrzewania. Hormony buzuja. Ja jestem juz dorosła ale nadal wwrażliwa. Kiedyś byłam gorzej wwrażliwa ale po różnych problemach które uudał mi sie pokonać sstałam się silniejsza. Z wiekiem cczłowiek zdobywa tzw skorupę która pomaga w pokonaniu wrażliwości. Jeśli ktoś się z ciebie śmieje lub cie obraża bądź taki sam. Nie mmyśl o samobójstwie bo na pewno masz rrodzinę która cię kocha i powiniene im ppowiedzieć o tej wrażliwości. Wtedy będą cięwspierali . Nie rezygnuj z zżycia tak łatwo bo ze złych przeżyciach w młodości jak będziesz starszy znajdziesz kogośkto da ci sszczęściei bbędzie cię rozumiał.

Odnośnik do komentarza

A jak Twoja mama czy tata chodzą do pracy to tam mają wokól siebie samych życzliwców czy może jednak osoby czasem złośliwe, dwulicowe, ponure i po prostu nieżyczliwe.

I myślisz, ze Twoja mama czy tata przeszukują internet czy może w tej sytuacji powinni popelnić samobojstwo?
Myślę, ze po prostu czasem się wkurzają, są zli na tych przyjemniaczków, ale sobie tłumaczą, ze do pracy się chodzi aby zdobyć pieniądze na utrzymanie rodziny. A mają sobie przyjazną rodzinę (braci, siostry, kuzynow) lub jakiś przyjaciól i z nimi o ile mają czas po pracy, czy przy niedzieli to z nimi omawiają interesujące ich tematy.

I Ty musisz sobie wytlumaczyć, ze do szkoly chodzisz by zdobyć wiedzę. Miło byłoby abys tez mial tam życzliwych kolegow, ale jesli się nie wpasowales w innych lub inni w Ciebie to trudno. A czemu nie biegasz na jakies zajęcia sportowe? Na karate, basen, pilkę nożną czy tez kosza? Chodząc na wspólne treningi latwiej czasem zacząc jakąs wymianę zdań na temat treningu, trenera i od slowa do słowa można zawrzec znajomośc bardziej bliską i sympatyczną.

Wrażliwośc to cenna cecha o ile dzieki niej widzimy więcej niż inni, o ile rozumiemy więcej niż inni., o ile widząc więcej niesiemy komuś pomoc. Ogromna wrażliwość o ile nas blokuje, nie pozwala się odgryżć żartownisiowi, to raczej balast, z ktorym trzeba walczyć.

Tak, ze musisz przemyslec sobie co możesz w sobie trochę zmienić, na co nie zwracac az tak wielkiej uwagi a gdzie się ulokowac z tą wrazliwoscią aby byl z niej pożytek- może jakiś wolontariat?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...