Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe uczucie zamulenia i beznadziejności


Gość Tracenadzieje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tracenadzieje

Witam. Pisze bo już nie wiem co robić. Coraz częściej miewam czarne myśli aby z tym wszystkim skończyć. Jestem facetem. Mam 30 lat i od lat (co się pogłębia) mam ciągłe uczucie beznadziejności, takiego wewnętrznego zamulenia. Nic mi się nie chce, nic mnie nie cieszy. Jak jestem w towarzystwie to odzywam się najczęściej wtedy gdy ktoś mnie o coś zapyta. No dobra, staram się czasami coś powiedzieć od siebie, ale tylko po to aby nie uważano mnie za jakiegoś odludka. Do wszystkiego muszę się zmuszać. JEDYNE co sprawia mi jako taką przyjemność to spotkania z trzema najbliższymi znajomymi. Chociaż nawet i to (tak jak wspomniałem o pogłębiającym się uczuciu beznadziejności) sprawia mi przyjemność coraz mniejszą. Mógłbym jeszcze długo zrzędzić, ale każdy chyba już mniej więcej rozumie o co chodzi.

Czy ktoś ma/miał podobną sytuację? Czy psychiatra potrafi pomóc? Czy istnieją psychotropy potrafiące przywrócić radość i chęć życia? Mam 30 lat, a więc jestem w wieku kiedy powinienem tryskać życiem i czerpać z niego pełnymi garściami. A ja mam chęć do życia i wigor 90-letniego staruszka. I tutaj nie przesadziłem bo mój 80 letni dziadek ma więcej chęci i robi więcej ode mnie :(

Odnośnik do komentarza

Opisane przez Pana objawy mocno korespondują z obrazem klinicznym depresji. Przez Internet jednak nie można postawić diagnozy, dlatego odsyłam do lekarza psychiatry. Lekarz zdecyduje, jaka forma leczenia byłaby dla Pana najlepsza - czy leki, czy psychoterapia. A może i jedno, i drugie? Proszę nie zwlekać z konsultacją i pozwolić sobie pomóc. Depresję daje się z powodzeniem leczyć. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...